امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

48 هزار و 544 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده است.

تداوم سیر نزولی شیوع کرونا در استان سمنان مستلزم پرهیز از هرگونه عادی انگاری و سهل‌انگاری نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

 بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی سامانه ماسک، استان سمنان 2 تغییر در رنگ‌بندی داشت که بر اساس آن شهرستان شاهرود از قرمز تیره به نارنجی و شهرستان دامغان از قرمز تیره به قرمز تغییر رنگ داد.

بر این اساس هم‌اکنون شهرستان دامغان در وضعیت قرمز، شهرستان‌های سمنان، شاهرود و گرمسار در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های مهدی‌شهر، آرادان، سرخه و میامی نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

ریواده سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اظهار داشت: بیماریابی فعال به صورت 24 ساعته و خانه به خانه از مظاهر اقدام علمی در حوزه مدیریت مقابله با کرونا است که دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی باید به این مهم مکلف شوند.

وی تأکید کرد: برای دستیابی به موفقیت در امر مدیریت مقابله با کرونا در استان، نیازمند اقدام محوری هستیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اظهار داشت: هدف ما این است تا شرایط غیرقابل قبولی که به لحاظ وضعیت کرونا در استان سمنان وجود دارد را به یک وضعیت پایدار و مطمئن برسانیم و در این مسیر با توجه به اینکه اولویت اول نظام، سلامت مردم است، باید از تمامی ظرفیت‌ها در این خصوص استفاده شود.

ریواده گفت: رویه درست و صحیحی که در کمیته امنیتی ستاد استانی کرونا وجود دارد ادامه داشته و سایر دستگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به ارائه آمار دقیق و مستمر اهتمام داشته باشند.

وی بیان کرد: وظیفه ستادهای استانی مدیریت مقابله با کرونا، بومی‌سازی تصمیمات و مصوبات ستاد ملی مدیریت مقابله با کروناست.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اظهار داشت: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی امری است که در ازای عادی انگاری ایجاد شده و یقیناً ما را به رسیدن به وضعیت ثبات و ایمنی جمعی کمک ‌نخواهد کرد؛ که ضرورت دارد در این حوزه نیز اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.

ریواده بیان کرد: ضرورت دارد تا در بحث پوشش واکسیناسیون در نوبت اول و دوم در سطح استان در بین جمعیت هدف، به یک آمار مرجع دست پیدا کنیم و این اطلاعات و آمار به صورت شهرستانی و دقیق در قالب یک بانک اطلاعاتی مدون در دسترس باشد تا تصمیمات لازم در این حوزه بر اساس اطلاعات و داده‌های موجود اتخاذ شود.

کامران قدس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: بر اساس آمارهای دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان پیرامون آخرین وضع شیوع بیماری کرونا ویروس مشخص شد که از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون، 48 هزار و 544 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده است.

وی افزود: در 24 ساعت (از بیست‌ و چهار تا بیست‌ و پنجم آبان ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 15 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در شهرستان‌های تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: بدین ترتیب، مجموع بیماران بستری‌ شده در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به 10 هزار و 457 نفر رسید و 38 هزار و 87 بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی سامانه ماسک، استان سمنان 2 تغییر در رنگ‌بندی داشت که بر اساس آن شهرستان شاهرود از قرمز تیره به نارنجی و شهرستان دامغان از قرمز تیره به قرمز تغییر رنگ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *