امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

30 اکیپ در استان سمنان کار نظارت بر بازار کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی در سراسر این استان را بر عهده‌دارند.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به آغاز مانور نظارت بر مراکز عرضه کالاهای اساسی در این استان گفت: برای این منظور ۳۰ اکیپ بازرسی در استان سمنان تجهیز شدند.

به گزارش احمدپناهی خبرنگار جوانه از سمنان، محمدرضا قاسمی ظهر امروز در حاشیه برگزاری مانور پایش و نظارت بر مراکز عرضه کالاهای اساسی استان سمنان اظهار داشت: مانور سراسری پایش و نظارت بر مراکز عرضه کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی امروز هم‌زمان با همه نقاط کشور در استان سمنان آغاز شده است.

وی افزود: برای اجرای این مانور سراسری و ملی 30 اکیپ در استان سمنان تجهیز شده و کار نظارت بر بازار کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی در مراکز عرضه این کالاها در سراسر این استان را بر عهده‌دارند.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه نظارت و بازرسی بر بازار با حضور همه عوامل دست‌اندرکار و همکار شامل جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسی اصناف، تعزیرات حکومتی، استانداری و بسیج صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: تمرکز و محوریت اجرای این طرح نظارتی بر روی محصولات پروتئینی، شامل مرغ، تخم‌مرغ و گوشت و همچنین سایر کالاهای اساسی مانند برنج و روغن و شکر و دیگر کالاها خواهد بود و واحدهای خبازی و نانوایی‌ها نیز از این نظارت‌ها مستثنی نخواهند بود.

قاسمی با تأکید بر اینکه بازرسی‌ها و نظارت بر بازار در استان سمنان به‌صورت مستمر و دائمی به‌منظور کنترل بازار و جلوگیری از تخلفات در آن صورت می‌گیرد تصریح کرد: این مانور بخشی از فعالیت مستمر و سالانه جهاد کشاورزی و دستگاه‌های همکار به‌منظور کنترل و پایش بازار است.

وی با اشاره به اینکه مانور امروز به‌صورت نمادین و سراسری برگزار می‌شود گفت: نظارت و بازرسی بر بازار در استان سمنان به دلیل اهمیت آن، تمامی ندارد و به‌صورت مستمر در حال انجام است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به نقش مهم و محوری مردم بر توسعه نظارت‌ها بر بازار اضافه کرد: مردم مهم‌ترین نقش را برافزایش نظارت بر بازار دارند و می‌توانند با اطلاع‌رسانی تخلفات احتمالی واحدهای صنفی در صورت مشاهده، از طریق مبادی ارتباطی پیش‌بینی‌شده، بازرسان را در اجرای مأموریت مهمی که بر عهده‌دارند یاری دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *