امروز یکشنبه ,۴ مهر, ۱۴۰۰

150 نفر از بسیجیان پزشکی به بیماران کرونایی خدمت می کنند

حمیدرضا حافظی به تشریح اقدامات و فعالیت‌های این سازمان در راستای مقابله با ویروس کرونا در سطح استان سمنان پرداخت و اظهار داشت: بسیاری از بسیجیان قشر بسیج جامعه پزشکی در سطح استان سمنان از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا تلاش برای مقابله با کرونا را آغاز کردند.

وی بیان کرد: بسیج جامعه پزشکی استان سمنان با ساماندهی نیروهای خود با توجه به گسترش ویروس کرونا با لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب جلودار و‌ پیشتاز کمک به حوزه کادر درمانی، پزشکان و پرستاران و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی این استان شده‌اند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان سمنان با اشاره به راه‌اندازی چهار نقاهتگاه در شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار ویژه مبتلایان به کرونا ویروس عنوان کرد: مدیریت این نقاهتگاه‌ها در این شهرستان‌ها بر عهده بسیج جامعه پزشکی استان سمنان است.

حافظی فلسفه وجودی راه‌اندازی این نقاهتگاه‌ها را مراقبت از مبتلایان کرونا که پس از ترخیص از بیمارستان به این نقاهتگاه‌ها انتقال داده می‌شوند، عنوان کرد گفت: برای حصول اطمینان قطعی از بهبودی کامل مبتلایان به کرونا این نقاهتگاه‌ها آماده شده است تا به نوعی از چرخه انتقال این ویروس به‌طور کامل جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه فرد بهبود یافته پس از ترخیص از بیمارستان در این نقاهتگاه‌ها تحت نظارت و مراقبت کادر درمانی قرار می‌گیرد افزود: در این نقاهتگاه‌ها مجموعه‌ای از عوامل دست در دست هم داده‌اند تا مبتلایان بهبود یافته از کرونا در شرایطی بسیار ایده آل قرار داشته باشند و در این مکان نیروهای جهادگر بسیج طلاب، کادر درمانی و پرستاران مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان و بسیج قشر جامعه پزشکی در حال خدمات‌رسانی هستند و هر یک کاری انجام می‌دهند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان سمنان گفت: ضدعفونی نقاهتگاه، تهیه و توزیع غذا، تهیه و توزیع میان وعده شامل کیک، میوه و آبمیوه و رسیدگی به بیماران به‌صورت روزانه از سوی بسیجیان جامعه پزشکی استان سمنان ویژه بیماران و کادر درمانی و پرستاران حاضر در نقاهتگاه‌ها انجام می‌شود.

حافظی از دیگر اقدامات و فعالیت‌هایی که به‌صورت مستمر از سوی بسیج جامعه پزشکی استان سمنان دنبال می‌شود را ضدعفونی اماکن و معابر سطح شهر، مساجد، بیمارستان‌ها عنوان کرد و گفت: این عملیات تا قطع کامل چرخه انتقال ویروس کرونا در استان سمنان با جدیت انجام می‌شود.
جهت‌دار برای شناسایی مبتلایان کرونا/ تشریح نظام جامعه‌نگر خوشه‌ای
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان سمنان تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی نظیر ماسک، گان و تهیه و توزیع بسته‌های تقویتی غذایی شامل میوه‌ها و آبمیوه‌ها ویژه مبتلایان به کرونا، اقشار کم‌درآمد و نیازمند و کادر درمانی بیمارستان‌ها را از دیگر فعالیت‌های این قشر در سطح استان عنوان کرد.

حافظی خاطرنشان کرد: بسیج جامعه پزشکی استان سمنان با همکاری بسیج اصناف کارگاه‌های جهادی مردمی خودجوش که اقدام به تولید و تهیه لوازم بهداشتی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی کرده‌اند را نیز ساماندهی کرده است.

وی از دیگر اقدامات این سازمان را اجرای طرح غربالگری و بیماریابی افراد مشکوک مبتلا به کرونا در قالب اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با همکاری دیگر ارگان‌ها و نهادها عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *