امروز شنبه ,۲ مرداد, ۱۴۰۰

۸۵۰ واحد مسکونی سهم استان سمنان در مسکن ملی

مدیرکل پست استان سمنان گفت: مرحله تکمیل مدارک ثبت نام مسکن ملی در استان با انعقاد اولین مرحله از تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه میان اداره های کل ارتباطات وفناوری اطلاعات،پست و راه و شهرسازی استان سمنان به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد.

نصرت الله مشیری افزود: این تفاهم نامه به منظور ارتقای سطح کیفیت ارائه خدمات به شهروندان و کاهش مراجعه های مردم به اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان از طریق برون سپاری خدمات قابل واگذاری در دفاتر پیشخوان دولت منعقد شد.
وی ادامه داد: طبق این تفاهم نامه، متقاضیان پس از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت مدارک خود را تکمیل و سپس این مدارک برای بررسی بیشتر به اداره کل پست ارجاع داده می شود و پس از تایید نهایی این اداره کل، پرونده افراد برای دریافت تسهیلات به اداره کل راه و شهرسازی ارسال می شود.
وی با بیان این که در حال حاضر طرح اقدام ملی مسکن در استان سمنان در مرحله تکمیل مدارک قرار دارد گفت: هم استانی ها می توانند به محض دریافت پیامک با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت مدارک خود را تکمیل کنند.
وی با بیان اینکه مدارک تکمیلی در دفاتر پیشخوان توسط اداره کل پست استان سمنان بررسی و نهایی می شود افزود: پس از بررسی نهایی پرونده متقاضیان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شود.
مشیری با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا پیامک های ارسالی به مردم برای جلوگیری از تجمعات زمانبندی شده است افزود: این تفاهم نامه با هدف تسریع در امور،جلوگیری از تجمعات و شیوع ویروس کرونا منعقد شد.
سهمیه استان سمنان در طرح اقدام ملی مسکن ۸۵۰ واحد مسکونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *