امروز پنجشنبه ,۷ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

۷۵ درصد از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل انجام شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان بابیان اینکه تاکنون ۷۵ درصد از طرح جامع پدافند غیرعامل استان تدوین شد، گفت: ۲۵ درصد باقی‌مانده در پدافند غیرعامل کشور تصمیم‌گیری می‌شود.

ایرج کارخایی بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با معاونت توسعه و مدیریت منابع استانداری به میزبانی دفتر معاونت ضمن بیان اینکه تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان باوجود کمبود اعتبارها از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار است، اظهار داشت: تاکنون ۷۵ درصد از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل انجام شد و تدوین ۲۵ درصد باقی‌مانده در سازمان پدافند غیرعامل کشور تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس زمان‌بندی تا ۲۰ مرداد سال جاری تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان به پایان می‌رسد، تصریح کرد: و بعدازآن فرایند ابلاغ این طرح انجام می‌شود و باید نسبت به اجرای دستورالعمل‌های آن اهتمام ویژه‌ای بورزیم.

آموزش دستگاه‌های اجرایی در اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان بابیان اینکه استعلام‌های پدافند غیرعامل در ارتباط با اجرای طرح‌های اقتصادی، عمرانی و… به‌روز است، اضافه کرد: کارشناسان این اداره کل در کمترین زمان ممکن به نامه‌های ارسالی پاسخ می‌دهند.

کارخایی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، کمبود نیروی انسانی که نسبت به رفع این مشکل اقدام‌های لازم انجام می‌شود، یادآور شد: آموزش دستگاه‌های اجرایی در اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل به‌طور جد در دستور کار است.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود کمیته پدافند غیرعامل استانداری سمنان با حضور اعضای اصلی بار دیگر فعال شود.

توجه به نقش حیاتی پدافند غیرعامل

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان نیز در این نشست بابیان اینکه توجه ویژه به پدافند غیرعامل از ایجاد بحران در بخش‌های مختلف زیرساختی، اقتصادی و عمرانی جلوگیری می‌کند و باید با رویکرد هوشمندانه به پدافند غیرعامل نگاه اصولی داشت، گفت: پدافند غیرعامل نقش حیاتی و مهم در مقابله با انواع تهدیدهای احتمالی دارد و نگاه برای تقویت این بخش هوشمندانه باشد.

فاطمه منصوری بابیان اینکه اجرای طرح‌های آموزشی برای هم‌گرایی کارکنان مجموعه‌های مختلف اداری در اولویت بوده و طرح‌های کاربردی و آموزشی برای به‌روز بودن کارکنان به‌طور مستمر در دستور کار اداره کل پدافند غیرعامل استانداری باشد، ابراز داشت: محدودیت‌هایی در جذب نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد اما با بازتعریفی جدید می‌توان از نیروی‌های انسانی به شکل بهینه‌تری بهره برد.

وی افزود: ارتقای انگیزه و فرهنگ‌سازمانی از شاخص‌های مهم برای بهره‌وری نیروی انسانی در هر دستگاه‌های اجرایی است و بنده نسبت به اجرای شایسته‌تر این اصول مدیریتی تلاش خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *