امروز چهارشنبه ,۶ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

۲۰ دانشگاه علوم پزشکی در کشور دانشجوی خارجی جذب می‌کنند

معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان کشور با اشاره به توانمندی نظام آموزشی در رشته‌های پزشکی گفت: ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی در کشور دانشجوی خارجی جذب می‌کنند.

علی‌اکبر حق‌دوست در حاشیه سفر به سمنان و افتتاح چندین طرح درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار داشت: نظام آموزشی در رشته‌های مختلف پزشکی بسیار توانمند است و گواه این مدعا تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور است.

وی افزود: ظرفیت آموزش باکیفیت و کاربردی در دانشگاه‌های کشور برای جذب دانشجوی خارجی وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت و‌ درمان کشور بیان کرد: 110 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مشغول تحصیل هستند و باید گفت این دانشگاه از دانشگاه‌های فعال، توانمند و‌ چابک کشور محسوب می‌شود.

حق‌دوست بر توسعه بیش‌ازپیش آموزش در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تأکید کرد و گفت: در حال حاضر وضعیت کیفی آموزش این دانشگاه در سطح مطلوبی قرار دارد و این روند باید همچنان ادامه یابد.

وی در ادامه با اشاره به شیوع کرونا به بیان تأثیر این موضوع بر حوزه آموزش این وزارتخانه پرداخت و گفت: کلاس‌های تئوری آموزش‌های پزشکی در سطح کشور با شیوع کرونا تعطیل شد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان کشور افزود: آموزش‌های بیمارستانی در کشور با شیوع کرونا رشد چشمگیری داشت.

حق‌دوست با اشاره به تلاش شبانه‌روزی دستیاران و اعضای هیئت‌علمی بالینی و افزایش فشار کار بر این اعضا گفت: از ظرفیت دانشکده‌های تخصصی برای ارتقای کیفی و کمی آموزش‌ها به نحو مطلوبی استفاده شد.

وی گفت: شیوع کرونا سبب شده است که پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم پزشکی در سال تحصیلی جدید موکول به ترم بهاره شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان کشور اظهار داشت: شیوع کرونا توانمندی و ظرفیت بالای بخش درمان کشور را به‌خوبی آشکار کرد.

امروز سه طرح آموزشی و‌ درمانی ازجمله مرکز آزمون الکترونیک، کلینیک آموزشی درمانی توان‌بخشی سالمندان و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سمنان افتتاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *