امروز پنجشنبه ,۳ تیر, ۱۴۰۰

۱۰۱ پروژه آب‌رسانی در استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی مصرف آب در این استان پس از شیوع کرونا گفت: هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر ۱۰۱ پروژه آب‌رسانی در استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمد طاهری عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: این میزان پروژه آب‌رسانی و خدمات دفع فاضلاب با صرف 56 میلیارد تومان اعتبار آماده افتتاح شده است.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های مهم و تأثیرگذار شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: اصلاح و توزیع 23 کیلومتر شبکه توزیع آب شرب، احداث 12 باب مخزن ذخیره آب شرب با ظرفیت 6660 مترمکعب، 6400 توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب و توسعه شبکه توزیع آب شرب به میزان 11 کیلومتر برخی از پروژه‌های شاخص این شرکت است که افتتاح می‌شود.

آغاز عملیات اجرایی 16 پروژه آب‌رسانی در دهه فجر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان اضافه کرد: همچنین عملیات اجرایی 16 پروژه آب‌رسانی با اعتباری بالغ بر 167 میلیارد و 200 میلیون ریال در دهه فجر آغاز می‌شود.

طاهری گفت: اصلاح خط انتقال آب شرب به طول 8600 متر، اجرای خط انتقال آب شرب به طول 3000 متر، حفر و تجهیز 4 حلقه چاه آب شرب، احداث سامانه‌های تله متری مجتمع آب‌رسانی روستایی، برق‌رسانی به مخازن و چاه به طول 1600 متر و اصلاح شبکه توزیع آب شرب به طول 1700 متر برخی از پروژه‌هایی است که عملیات اجرایی آن در دهه فجر آغاز می‌شود.

بیشترین مصرف آب در استان سمنان در بخش خانگی است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان 82 درصد مشترکین این شرکت را مشترکین بخش خانگی عنوان کرد و گفت: بیشترین آب مصرفی این استان در این بخش است.

طاهری با بیان اینکه 15 درصد مشترکین زیر 5 مترمکعب آب مصرف می‌کنند گفت: بهای آب برای این مشترکین رایگان است؛ چرا که پایین‌تر از الگوی مصرف قرار دارند.

وی با بیان اینکه 49 درصد مشترکین خانگی استان سمنان بین پنج تا 15 مترمکعب آب مصرف می‌کنند افزود: این مشترکین در رنج الگوی مصرف قرار دارند و درمجموع می‌توان گفت 63 درصد مشترکین خانگی الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: 6 درصد از مشترکین بخش خانگی استان سمنان در واقع بد مصرف بوده و مصارف بالای 2 برابر الگوی مصرف دارند.

طاهری با بیان اینکه خوشبختانه مردم استان سمنان شرایط کم‌آبی این استان را می‌دانند و در الگوی مصرف قرار دارند تصریح کرد: در شرایط کرونا میزان مصرف آب در استان 17 درصد افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *