امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

کنترل و مهار ویروس کرونا ارتباطی مستقیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم دارد،

عادی انگاری و بی‌توجهی مردم مهم‌ترین عامل اصلی انتشار ویروس کرونا و شیوع این بیماری است.

کنترل و مهار ویروس کرونا ارتباطی مستقیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم دارد، پروتکل‌هایی که هر فردی به سادگی می‌تواند با توجه به آن خود و دیگر افراد جامعه را برابر ابتلا به ویروس کرونا مصون بدارد.

سید محمدرضا هاشمی، استاندار سمنان یکی از عمده دلایل شیوع کرونا در این استان را به ویژه در هفته‌های اخیر و تشدید شرایط و قرمز رنگ شدن رنگ 2 شهرستان این استان شاهرود و دامغان را عادی انگاری و بی‌توجهی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد.

وی افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی متولی در حوزه مقابله با کرونا به ویژه مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود و مدیرکل صمت استان سمنان باید نظارت‌های خود را بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان تشدید کنند.

استاندار سمنان تأکید کرد: امروز مسئله اول استان و کشور بحث سلامت و بهداشت مردم است و باید اقدامات مقابله با کرونا و مصوبات ستادهای ملی و استانی کرونا در استان سمنان به‌صورت جدی عملیاتی شود.

بر اساس خبرهای رسیده از 2 شهرستان شاهرود و دامغان نشان می‌دهد با توجه به قرمز رنگ بودن این شهرستان‌ها گشت‌های بازرسی از اماکن عمومی و بازار و اصناف مختلف با جدیت در حال انجام است تا جلوی شیوع هر چه بیشتر این ویروس منحوس در این شهرستان‌ها گرفته شود.

حسین سعدالدین، رئیس اداره تعزیرات حکومتی شاهرود در این خصوص اظهار داشت: طرح تشدید نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در واحد‌های صنفی شاهرود با توجه وضعیت قرمز کرونایی این شهرستان اجرا می‌شود.

وی گفت: این طرح با اجرای گشت‌های مشترک با حضور بازرسان اداره‌های تعزیرات حکومتی و صمت، مرکز بهداشت و اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی انجام می‌شود.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شاهرود عنوان کرد: امروز از 12 واحد صنفی بازدید و 6 واحد صنفی متخلف در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تذکر داده شد و در صورت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌ها پرونده در اداره تعزیرات حکومتی تشکیل و برخورد می‌شود.

نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان درباره آخرین آمار شیوع بیماری کرونا بیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 47 هزار و 926 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته (از شانزدهم الی هفدهم آبان ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 19 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون به 10 هزار و 354 نفر رسیده است و 37 هزار و 572 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

دانائی گفت: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید 19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به 9 هزار و 239 نفر رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *