امروز جمعه ,۱۲ آذر, ۱۴۰۰

کسب درجه داوری پاورلیفتینگ برای اولین بار برای بانو سمنانی

وحید اسدیان رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان ابراز داشت: شاهسواری دانشجوی مقطع دکتری فیزیولوژی ورزشی و استاد گروه تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود است.

او ادامه داد: رشته پاورلیفتینگ بانوان جزو رشته‌های نوپا در بخش بانوان است که مجوز فعالیت بانوان سال گذشته از سوی فدراسیون صادر شد و امسال برای اولین بار آزمون داوری پاورلیفتینگ در بخش بانوان در کشور برگزار شد.

اسدیان بیان کرد: شاهسواری جزو اولین بانوان کشور است که با موفقیت در آزمون‌های عملی و تئوری به عنوان داور رسمی پاورلیفتینگ در کشور نیز انتخاب شد و بنا به نظر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام می‌تواند مسابقات کشوری را داوری کند.

اسدیان اظهار داشت: شاهسواری اکنون مسئولیت رئیس کمیته پاورلیفتینگ هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان را بر عهده دارد.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان خاطر نشان کرد: آزمون پاورلیفتینگ از سوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران در دانشگاه طبرسی تهران در ۲ بخش تئوری و عملی برگزار شد.

او  یادآور شد: زیرساخت‌های ورزش پاورلیفتینگ در استان وجود دارد و ضرورت دارد برای استقبال بیش از پیش بانوان از این رشته ورزشی نوپا فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شود.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان گفت: رسانه نقشی مهم در اطلاع‌رسانی و ترغیب بانوان به رشته ورزشی پاورلیفتینگ بدنسازی و پرورش دارد و انتظار می‌رود در این زمینه همراهی کند.

۹۶ باشگاه بدنسازی در استان سمنان فعالیت دارند که شامل ۴۹ باشگاه در شاهرود، ۱۲ باشگاه در دامغان، ۲۰ باشگاه در سمنان، سه باشگاه در مهدیشهر و ۱۲ باشگاه در گرمسار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *