امروز جمعه ,۲ مهر, ۱۴۰۰

پناهی: مشکل فنی توجیه مناسبی برای عدم اعزام کاراته‌کا‌ها به قهرمانی آسیا نیست/ مسئولان فدراسیون شفاف سازی کنند!

پناهی: مشکل فنی توجیه مناسبی برای عدم اعزام کاراته‌کا‌ها به قهرمانی آسیا نیست/ مسئولان فدراسیون شفاف سازی کنند!
رئیس سابق فدراسیون کاراته به عدم اعزام تیم امید کاراته ایران در دو بخش دختران و پسران به رقابت‌های آسیایی ژاپن واکنش نشان داد.

به گزارش “پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته” عباس احمد پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص عدم اعزام تیم امید کاراته به میدان آسیایی اظهار داشت: رده سنی امید پشتوانه اصلی بزرگسالان است و باید به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شود. ضمن این که شنیده‌ها حاکی از عدم اعزام تیم‌های کاتای رده‌های پایه دختران و پسران به این رقابت‌ها است که البته امیدوارم این خبر حقیقت نداشته باشد، چون زیبایی کاراته به کاتا است. مطمئن باشید عدم اعزام این تیم‌ها به میدان آسیایی از نظر روحی و روانی به ورزشکاران صدمه می‌زند.

وی در خصوص این که شنیده می‌شود مسائل مالی دلیل اصلی عدم اعزام کاراته کا‌های امید به رقابت‌های قهرمانی آسیا است، گفت: رئیس فدراسیون باید پیش‌بینی این روز‌ها را می‌کرد، اما اینکه که وضعیت ارز به یک باره اینگونه شود تقصیر «فرجی» یا شخص دیگری در فدراسیون کاراته نیست. به هر حال باید مسئولان ورزش کمک کنند تا این تیم‌ها به میدان آسیایی اعزام شود.

رئیس سابق فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که آیا مشکل فنی کاراته کا‌ها توجیه مناسبی برای عدم اعزام به ژاپن است، اظهار داشت: این حرف را اصلا قبول ندارم، چون اگر کاراته‌کا‌های ما مشکل فنی داشتند کادر فنی باید از مدت‌ها قبل این مسئله را می‌دانست. اصلا اگر این تیم ضعیف است چرا انتخابی و اردو برگزار کردند؟

پناهی در پایان خاطرنشان کرد: شایعاتی در خصوص اینکه فدراسیون از مدت‌ها قبل تصمیم داشته این تیم را به قهرمانی آسیا اعزام نکند، شنیده شده و بهتر است مسئولان فدراسیون در خصوص عدم اعزام کاراته‌های رده سنی امید به ژاپن شفاف سازی کنند تا ابهامات برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *