امروز شنبه ,۲ مرداد, ۱۴۰۰

نماینده سمنان درمجلس : ضعف کارکرد قانونی یکی از چالش‌های اساسی است که کشور با آن مواجه است

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضعف مدیران در حوزه جذب اعتبارات منجر به بروز مشکلات اقتصادی و مانعی بزرگ بر سر راه توسعه استان است گفت: مدیران استان سمنان در جذب اعتبارات تلاش کنند.
عباس گلرو بعدازظهر امروز در بیست و چهارمین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معدن و کشاورزی استان سمنان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی استان سمنان برگزار شد به برخی مشکلات اقتصادی موجود اشاره کرد و اظهار داشت: بخشی از این مشکلات ناشی از تأثیراتی است که تحریم و فشار اقتصادی دشمنان موجب شده‌اند.

وی ضعف عملکرد و سیستم فشل مدیریتی برخی از مدیران را یکی دیگر از عوامل مؤثر بر مشکلات اقتصادی موجود در کشور عنوان کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهرو سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: جذب اعتبارات ملی باید با اهتمام بیشتری از سوی مدیران استان سمنان دنبال شود؛ چرا که ضعف مدیران در این حوزه به ضرر کل استان است و مانع توسعه و آبادانی هر چه بیشتر استان سمنان می‌شود.
گلرو به دیگر مشکلات در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز اشاره کرد و مهم‌ترین علت آن را ضعف در نظام تعلیم و تربیت دانست و بر تقویت این نظام بیش از گذشته تأکید کرد.

وی نقش مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را بازنگری و اصلاح برخی قوانین عنوان کرد و افزود: ضعف کارکرد قانونی یکی از چالش‌های اساسی است که کشور با آن مواجه است و بنابراین لازم است برخی قوانین مورد اصلاح قرار گیرند.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهرو سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های مثبت و مطلوب استان در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه اقتصاد و تجارت نهایت بهره‌برداری در راستای توسعه روز افزون استان در دستور کار قرار گیرد.

گلرو گفت: اگر مدیران استانی اعتبارات ملی و استانی را به‌درستی در بخش‌های مختلف هزینه کنند؛ قطعاً مردم نیز بیش‌ازپیش از این حوزه بهره‌مند می‌شود و اثر این رویکرد را می‌توان به موضوع در بهبود اوضاع معیشتی مردم احساس کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *