امروز چهارشنبه ,۶ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات بخش بیارجمند برگزار شد

به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: هفتمین جشنواره گردشگری سفر به توران با حضور بیش از دو هزار نفر از مردم، گردشگران و جمعی از علاقه‌مندان به میراث فرهنگی و طبیعی کشور در روستای هدف گردشگری رضاآباد بخش بیارجمند شهرستان شاهرود برگزار شد.

حمیدرضا حسنی افزود: شرکت‌کنندگان در این رویداد گردشگری از روستای رضاآباد دیدن کرده و با صنایع‌دستی، محصولات و آداب و رسوم این منطقه آشنا شدند.

وی بازدید از مناظر طبیعی منطقه، برپایی سیاه‌چادرهای عشایری، اجرای موسیقی محلی، شترسواری، رصد ستارگان، آفرود و پیاده‌روی بر روی رمل‌ها را از دیگر برنامه‌های این جشنواره اعلام کرد.

حسنی گفت: در طول برگزاری این جشنواره، نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات بخش بیارجمند هم برپا بود و گروه‌های موسیقی و آئینی به اجرا و هنرنمایی پرداختند.

روستای عشایر نشین رضاآباد از توابع بخش بیارجمند شهرستان شاهرود در 240 کیلومتری جنوب شرقی شاهرود و 120 کیلومتری جنوب شرقی بیارجمند واقع شده است.

مهم‌ترین جاذبه گردشگری این منطقه تپه‌های ماسه‌ای، سیاه‌چادر عشایری و نقوش بافته‌های زنان ایل چوداری است.

هفتمین جشنواره گردشگری سفر به توران روزهای امسال در روستای هدف گردشگری رضاآباد بیارجمند با هدف معرفی و بازدید از جذابیت‌های گردشگری کویر و حیات‌وحش زیست‌کره توران برگزار شد.

شهرستان شاهرود دارای 149 اثر تاریخی در فهرست میراث ملی است که از این تعداد، 64 اثر مربوط به بناها و محوطه‌های تاریخی، 74 تپه تاریخی و 11 اثر معنوی بوده و این شهرستان از یک شهر، هشت روستا و هشت منطقه نمونه گردشگری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *