امروز جمعه ,۸ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

نخستین قرارگاه سلامت دهان و دندان در کشور با حضور معاون وزیر بهداشت به صورت آزمایشی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افتتاح شد

نخستین قرارگاه سلامت دهان و دندان در کشور با حضور معاون وزیر بهداشت به صورت آزمایشی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افتتاح شد.

نخستین قرارگاه سلامت دهان و دندان کشور در آیینی به صورت آزمایشی در دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان و جمعی دیگر از مسئولان استانی افتتاح شد.

علی اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان کشور در این آیین با تأکید بر بهره‌گیری از تجربیات کشورهای توسعه یافته در حوزه گسترش بهداشت دهان و دندان گفت: آموزش یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به افراد از سنین پایین برای حفظ و تضمین سلامت دهان و دندان در سنین بالاتر داده شود.

وی نقش آموزش و پرورش را در اجرای هرچه بهتر و مطلوب‌تر طرح قرارگاه سلامت دهان و دندان بسیار مهم دانست و گفت: علاوه بر آموزش و پرورش باید از شخصیت‌های مطرح در جامعه برای پیشبرد اهداف این طرح استفاده شود.

سند جامع دندانپزشکی جامعه نگر تدوین شود

نوید دانائی رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در این آیین به مهم‌ترین اهداف قرارگاه سلامت دهان و دندان این دانشگاه اشاره کرد و از جمله مهم‌ترین آنها را تدوین سند جامع دندانپزشکی جامعه‌نگر و تحول در آموزش دندانپزشکی برشمرد.

وی تأکید کرد: دسترسی اقشار مختلف مردم به خدمات سلامت دندانپزشکی باید افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: از ظرفیت طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» و کلینیک های تخصصی، عمومی و تخصصی در قالب اجرای طرح قرارگاه سلامت دهان و دندان استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *