امروز شنبه ,۱۵ مرداد, ۱۴۰۱

مهلت یک‌ماهه شورای ترافیک به شهرداری برای بازگشایی پیاده راه امام

شورای ترافیک شهرستان سمنان به شهرداری مرکز استان برای فراهم‌سازی زیرساخت‌های بازگشایی خیابان امام خمینی مهلت یک‌ماهه داد.

به گزارش دهرویه خبرنگار جوانه  بر اساس مصوبه امروز شورای ترافیک شهرستان سمنان زیرساخت‌های لازم برای جلوگیری از ترافیک و سوانح رانندگی در خیابان امام باید تا یک ماه آینده از سوی شهرداری فراهم شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان در حاشیه شورای ترافیک به خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری سمنان در مدت یک ماه برای انتخاب مشاور تخصصی ترافیکی برای پیاده راه امام اقدام کند.

محمد حمیدی افزود: تصمیماتی اتخاذ شد تا شهرداری سمنان ظرف مدت یک ماه با جذب مشاور تخصصی ترافیکی، نحوه‌ی بازگشایی خیابان را با پیشنهادات فنی، بررسی و ارائه کند.

وی گفت: شهرداری‌ها می‌توانند با نصب علائم ترافیکی در معابر عمومی، موجب کاهش حوادث احتمالی شوند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان افزود: لازم است تا مدیران شهری مناطقی که در مسیر محور ترانزیتی تهران به مشهد قرار دارند با انجام جلسات کارشناسی با پلیس راهور تلاش کنند تا با رفع نقاط حادثه‌خیز، خطرات احتمالی را کاهش دهند.

حمیدی گفت: رفع خطر نقاط حادثه‌خیز برای شهرداری و شهرداران بسیار مهم است و باید در اولویت کاری قرار گیرد و چنانچه در انجام سریع و به‌موقع این مهم کوتاهی صورت گیرد، بی‌تردید همه ما در مقابل جان و مال مردم مسئول خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری باید پلیس را همکار و امین خود بداند، چرا که نتیجه این تعامل به نفع عموم مردم خواهد بود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان افزود: بدون تردید شهردارانی در حوزه تصادف موفق خواهند بود که با پلیس راهور ارتباط مؤثر و نزدیک داشته باشند.

حمیدی گفت: باید با دقت نظر و نگاهی ویژه به همراه ارائه راهکارهای لازم در حوزه ترافیک، سعی در کاهش تصادفات داشته باشیم.

وی گفت: لازم است تا اعضای شوراهای شهر، مسائل و مشکلات حوزه ترافیکی شهرها که تهدیدکننده جان و مال مردم است را در اولویت کاری خود قرار دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان خاطرنشان کرد: ارائه برنامه‌های آموزشی و سرمایه‌گذاری در بخش ترافیک، نقش بسیار مهم و مؤثری در کاهش تصادفات و تغییر فرهنگ ترافیکی دارد.

حمیدی گفت: با نصب دوربین در سطح شهرها و همکاری بین شهرداری و پلیس راهور، تصادفات شهری کاهش یافته و در نتیجه موجب سلامت شهروندان خواهد شد.

وی تصریح کرد: لازم است تا شهرداران استان تا پایان سال به‌منظور تأمین پارکینگ برای خودروهای سنگین اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *