امروز چهارشنبه ,۶ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

ممنوعیت تردد در شهرستان سمنان، دامغان، شاهرود و سرخه قرمز تیره

امروز از ساعت ۱۲ محدودیت‌های جدید ترافیکی کرونایی در استان سمنان اعمال می‌شود.

روز گذشته بنابر دستوری که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد؛ از امروز رأس ساعت 12 محدودیت‌های ترافیکی جدید کرونای در سراسر کشور اعمال می‌شود.

بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی با شدت بیشتری در کشور اعمال می‌شود و به همین منظور از فردا دوشنبه 25 مردادماه نیز تعطیلی اصناف، ادارات و بانک‌ها در سراسر کشور الزامی است و ممنوعیت‌های تردد از استانی به استان دیگر و شهری به شهر دیگر قرار است با نظارت‌های جدی‌تری اعمال شود.

اما نقش مردم در این میان چیست؟ مردمی که 18 ماه است سبک جدیدی از زندگی را در دوران کرونا می‌گذرانند باید در شرایط فعلی که کشور در وضعیت بسیار وخیم و بحرانی قرار دارد؛ همکاری بیشتر و جدی تر از خود در راستای مقابله با کرونا داشته باشند و البته که این امر کار سختی نیست و اگر این همراهی با جدیت در جامعه از سوی مردم و مسئولان وجود داشته باشد؛ مهار و کنترل کرونا کار غیرممکنی نیست.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمعات و اماکن شلوغ و پرتردد، شست و شوی مرتب دست‌ها، ضدعفونی کردن محیط اطراف، رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و عمل به تمامی مصوبات و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا نقشی است که در حال حاضر مردم باید به بهترین شکل ممکن ایفا کنند تا اسب سرکش کرونا مهار شود.

سرهنگ موسی بزرگی، رئیس پلیس راهور استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: بر اساس آخرین ابلاغیه‌ای که از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ شد از امروز- یکشنبه 24 مرداد – ساعت 12 ممنوعیت تردد در سراسر کشور و استان سمنان آغاز و تا دو هفته ادامه پیدا می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، گفت: تمامی کسانی که دارای پلاک غیربومی هستند از ورودشان به داخل شهرها جلوگیری می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان سمنان گفت: خودروهای بومی نیز از استان اجازه تردد نخواهند داشت و بر اساس ابلاغیه ستاد ملی کرونا کسانی که در شهرهای قرمز منع تردد را رعایت نکنند جریمه یک ملیون تومانی برایشان در نظر گرفته خواهد شد.

وی تصریح کرد: سخت‌گیری در خصوص آنها که منع ترددها را رعایت کنند، در دستور کار قرار دارد و تفاوت جریمه‌هایی که در محدودیت‌های ترافیکی جدید اعمال خواهد شد به این صورت است که فردی که در این ایام جریمه شود؛ به هیچ وجه گذشت داده نمی شود و باید ظرف مدت یک ماه نسبت به پرداخت جریمه اقدام کند و اگر در این بازه زمانی پرداخت نکند میزان جریمه دو برابر خواهد شد و خودروی فرد متخلف توقیف خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان سمنان با اشاره به ادامه منع تردد شبانه از ساعت 22 تا 3 صبح گفت: خواهش ما از عموم مردم این است که از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

سرهنگ بزرگی عنوان کرد: تمامی مجوزهای ترددی که درگذشته از سوی فرمانداری‌ها صادر شده است، لغو است و تحت هیچ شرایطی مجوز جدید صادر نخواهد شد؛ مگر اینکه فردی به منظور امر ضروری نظیر درمان و دیگر موارد ضروری اینچنین مجبور به تردد از استانی به استان دیگر باشد.

وی با اشاره به بررسی ترددها به صورت حضوری و هوشمند گفت: تمام همکاران ما به صورت ویژه و جدی نسبت به اعمال محدودیت‌های جدید ترافیکی با استقرار در ورودی شهرها وارد عمل خواهند شد و هیچ گونه مماشاتی در این زمینه صورت نخواهد گرفت.

رئیس پلیس راهور استان سمنان تأکید کرد: خواهش ما از عموم مردم استان همکاری در راستای اجرای محدودیت‌های ترافیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *