امروز پنجشنبه ,۳ تیر, ۱۴۰۰

معاون استاندار سمنان : پروسه انتخابات ریاست جمهوری از هفته آینده به‌طور رسمی آغاز می‌شود.

حبیب‌الله خجسته‌پور در دیدار با رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان سمنان گفت: پروسه انتخابات ریاست جمهوری از هفته آینده به‌طور رسمی آغاز می‌شود.

وی با تأکید بر تقویت هماهنگی، همدلی و هماهنگی بین هیئت اجرایی و نظارت انتخابات استان سمنان گفت: شیوع کرونا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در برگزاری انتخابات پیش رو است و این موضوع قطعاً تأثیراتی بر روند برگزاری انتخابات خواهد گذاشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به قانون انتخابات بیان کرد: بر اساس این قانون با پایان یافتن زمان اخذ رأی در ابتدا شمارش و تجمیع آرای ریاست جمهوری و سپس شمارش و تجمیع آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام می‌شود.

خجسته پور آمادگی کامل ستاد انتخابات استان سمنان را برای برگزاری هر چه بهتر و باشکوه انتخابات در 28 خردادماه امسال اعلام کرد و افزود: بی‌طرفی سرلوحه اقدامات اعضای ستاد انتخابات استان است.

وی تصریح کرد: اعضای ستاد انتخابات در طی 24 ساعت حق حضور در هیچ‌یک از ستادهای انتخاباتی را ندارند و دیگر کارکنان نیز فقط در خارج از ساعات اداری می‌توانند به انجام فعالیت‌های انتخابی بپردازند؛ این ابلاغیه وزارت کشور است و باید دقیقاً بر اساس آن عمل شود.

سلامت انتخابات در سایه همدلی مسئولان

حجت‌الاسلام علی عربی، رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان سمنان نیز اظهار داشت: تمام امور باید بر مبنای قانون انجام شود.

وی با اشاره به وجود همدلی و هماهنگی لازم بین هیئت اجرایی و هیئت نظارت استان سمنان گفت: انجام کار درست از نتایج و ثمرات هماهنگی، همدلی و وحدت بین اعضا است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان سمنان بابیان اینکه سمنان از جمله نخستین استان‌هایی است که همواره صحت‌وسقم انتخابات آن از سوی شورای نگهبان تأیید می‌شود اظهار داشت: اصل برگزاری انتخاباتی سالم و امن همراه با همدلی بین مسئولان برگزارکننده آن همواره مورد توجه بوده و هست.

حجت‌الاسلام عربی با اشاره به حساسیت‌های موجود در برگزاری انتخابات خردادماه امسال گفت: همچون ادوار گذشته انتخابات را بر پایه قانون انجام خواهیم داد.

 وی تأکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا باید افراد باتجربه، متعهد و باسابقه به‌عنوان نیروهای شعب اخذ رأی به‌کارگیری شوند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان سمنان آمادگی کامل این دفتر را برای اجرای انتخابات در خردادماه 1400 اعلام کرد و گفت: انتخابات امانتی بر دوش ماست و باید بی‌طرفانه و بر اساس مر قانون انجام شود.

حجت‌الاسلام عربی بر رعایت اصل بی‌طرفی از سوی هیئت‌های اجرایی و نظارتی ستاد انتخابات استان سمنان تأکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب بر برگزاری انتخاباتی اصلح با حضور حداکثری مردم تأکید و سفارش کرده‌اند؛ بنابراین همه تلاش‌ها باید در راستای تحقق این امور مهم متمرکز شود.

سیدعباس دانایی، مدیرکل دفتر سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان اظهار داشت: پروسه انتخابات شوراهای اسلامی از اسفندماه 99 با دستور وزیر کشور آغاز شد و انتخابات ریاست جمهوری نیز از 20 اردیبهشت‌ماه کلید می‌خورد.‌

وی تصریح کرد: در آستانه برگزاری 2 انتخابات مهم و حساس در کشور هستیم و باید در استان سمنان تلاش شود همچون ادوار گذشته این انتخابات نیز در کمال آرامش و صحت و سلامت برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *