امروز پنجشنبه ,۱۱ آذر, ۱۴۰۰

معاون استاندار سمنان :امسال به دلیل شرایط کرونایی با کاهش مسافرت‌های نوروزی مواجه خواهیم بود:

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: تأمین امنیت و امکانات رفاهی و خدماتی ویژه مسافران نورزی در دستور کار است.

 حبیب‌الله خجسته‌پور پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط کرونایی با کاهش مسافرت‌های نوروزی مواجه خواهیم بود؛ اما به دلیل اینکه استان سمنان در مسیر کریدور غرب به شرق و شمال به جنوب قرار دارد؛ مسلماً تردد نیز از این مسیرها وجود دارد.

وی تأکید کرد: ما موظفیم حداقل امکانات را در جهت آسایش افرادی که از محورهای مواصلاتی استان سمنان در حال تردد هستند؛ فراهم کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان خاطرنشان کرد: همه مراکز از پلیس‌راه، هلال‌احمر، اورژانس، راهداری و دیگر تأسیسات خدماتی در استان سمنان پای‌کار هستند تا بهترین خدمات به مسافران نوروزی ارائه شود.

خجسته‌پور اظهار امیدواری کرد: تعطیلاتی با حداقل خسارت و بدون فوتی داشته باشیم و همه افرادی که از محورهای مواصلاتی استان سمنان عبور می‌کنند به‌سلامت به مقاصد خود برسند.

وی با اشاره به آماده‌باش همه تأسیسات خدماتی استان سمنان برای ارائه خدمت به عموم هم‌وطنان گفت: کشور در شرایط کرونایی قرار دارد و بر اساس توصیه‌هایی که از زمان شیوع این ویروس بارها تکرار شده است؛ بهترین راه برای مبتلا نشدن به این بیماری «در خانه ماندن» است که امیدواریم عموم مردم این اصل را رعایت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بیان کرد: ممنوعیت سفر به مناطق و استان‌ها و شهرستان‌های قرمز و نارنجی تا پایان تعطیلات نوروزی 1400 ادامه دارد.

خجسته‌پور با اشاره به اینکه اکنون در کشور 40 شهر قرمز وجود دارد اظهار داشت: مردم استان سمنان در ایام نوروز از سفر به این شهرها خودداری کنند تا از ابتلا به کرونا در امان باشند.

وی با اشاره به اینکه طرح محدودیت هوشمند در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است، گفت: مبنای برای اعمال محدودیت رنگ‌بندی بوده و رنگ‌بندی جدید در روز 25 اسفند ابلاغ و تا پایان تعطیلات این رنگ‌بندی تغییر نمی‌کند؛ مگر اینکه شهر زرد و آبی به رنگ قرمز و زرد تغییر رنگ دهد که اعلام می‌شود و روند محدودیت‌ها تغییر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *