امروز دوشنبه ,۳ آبان, ۱۴۰۰

معاون استاندار : در شیوع کرونا مشخص شد که حضور نیافتن در مدرسه و فضای تعاملی با جامعه، چه خساراتی به دانش‌آموزان وارد می‌کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: مدرسه فقط کلاس درس نیست و در شیوع کرونا مشخص شد که حضور نیافتن در مدرسه و فضای تعاملی با جامعه، چه خساراتی به دانش‌آموزان وارد می‌کند.

حبیب‌الله خجسته‌پور عصر سه‌شنبه در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان با بیان اینکه همه مراحل آموزش را نمی‌شود مجازی برگزار کرد ابراز داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، دانش‌آموزان از حضور در مدرسه محروم شدند و ارزش فضای مدرسه بیش از پیش مشخص شد.

وی افزود: این دوران، فرصتی برای اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش فراهم کرد که به بازبینی، احیا و حل مشکلات مدارس و همچنین ساخت مدارس جدید بپردازند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: در سال جاری خیران علاوه بر ساخت مدرسه، در تهیه گوشی تلفن همراه و تبلت برای دانش‌آموزان نیز مشارکت کردند.

خجسته‌پور افزود: بسیاری افراد تمکن مالی بالایی دارند اما بینش مشارکت در کار خیر را به ویژه ساخت مدرسه ندارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: انجمن خیران مدرسه ساز، با ابتکار و راه‌اندازی پویش‌های مختلف، امکان مشارکت تمام افراد را با هر سطح از تمکن مالی در ساخت مدرسه فراهم کرد.

وی گفت: امید است با گسترش پویش‌های مدرسه سازی، همه مردم بتوانند عنوان خیر مدرسه‌ساز را در کارنامه اعمال خود ثبت کنند.

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز، به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت کشوری و مجازی برگزار شد.

در این جشنواره از یک هزار خیر تجلیل شد که ۱۹ نفر از خیران مدرسه ساز استان سمنان بودند.

۵۷۷ نفر خیر مدرسه‌ ساز شامل بانوان، آقایان و موسسه‌های حقوقی حضور دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *