امروز دوشنبه ,۶ تیر, ۱۴۰۱

مدیرکل هواشناسی استان سمنان هشدار زرد صادر کرد

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به کاهش هشت درجه‌ای هوا هشدار زرد هواشناسی را اعلام کرد و گفت: شهروندان امروز از سفر به مناطق شمالی این استان خودداری کنند.

به گزارش احمدپناهی خبرنگار جوانه امروز، ایرج مصطفوی  اظهار داشت: بارش باران و برف و کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا امروز در استان سمنان هشداری به عموم شهروندان است که از سفر به مناطق شمالی استان و عبور از حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، کوهنوردی و چرای دام در ارتفاعات خودداری کنند.

وی بیان کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای برای مناطق غرب، مرکز و شرق، بارش پراکنده باران و برف و همراه با وزش باد شدید و در مناطق شمالی و ارتفاعات و مناطق سردسیر هم بارش باران و برف، مه آلودگی و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اعلام هشدار زرد هواشناسی گفت: این هشدار به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از بارش باران به همراه رعد و برق، وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر، احتمال کولاک است.

مصطفوی با بیان اینکه فعالیت این سامانه تا اواخر وقت امشب ادامه دارد افزود: احتمال آب‌گرفتگی معابر به علت بارندگی، بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *