امروز پنجشنبه ,۷ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

مدیرکل بهزیستی ۳۰ مرکز مشاوره در سطح استان آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مردم را دارد

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه توانمندسازی جامعه هدف این سازمان برای استان در دستور کار است، گفت: سال گذشته ۸۰ معتاد بهبودیافته شاغل شدند.

علیرضا ایزد پور ظهر شنبه در دیدار با نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی به میزبانی دفتر وی، ضمن بیان اینکه ۱۴ مرکز اقامتی و ۱۱ مرکز سرپایی درمان اعتیاد تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان سمنان دایر است، ابراز داشت: طی سال گذشته پنج هزار نفر از این مراکز خدمات لازم را دریافت کردند.

وی ضمن بیان اینکه طی یک سال گذشته ۸۰ معتاد بهبودیافته در استان سمنان شاغل شدند، افزود: در راستای رسالت بهزیستی یعنی توانمندسازی جامعه هدف تلاش می‌شود که اشتغال این معتادان بخشی از آن را شامل می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه ۳۰ مرکز مشاوره در سطح استان آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مردم را دارد، ابراز داشت: در این راستا شماره تماس ۱۴۸۰ پاسخگوی سوالات هم استانی‌ها خواهد بود.

ایزد پور بابیان اینکه در راستای پیشگیری از معلولیت‌ها طی سال گذشته طرح آمبلیوپی برای ۲۵ هزار کودک سه تا شش سال در سطح استان اجرایی شد، تصریح کرد: در قالب طرح غربالگری شنوایی نوزادان نیز هفت هزار کودک مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی ضمن بیان اینکه ۱۳۶ مهدکودک سطح استان سمنان به هفت هزار کودک خدمات نگهداری و آموزشی ارائه داده است، افزود: در ۱۱ خانه کودک و نوجوان سطح استان بیش از ۲۰۰ نفر از فرزندان تحت پوشش بهزیستی زندگی می‌کنند که چهار مرکز آن در شهرستان شاهرود قرار دارد.

علی‌اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس نیز بابیان اینکه اقدامات اداره کل بهزیستی در راستای حمایت از محرومان، معلولان و نیازمندان شایان تقدیر است، اضافه کرد: امیدوارم با همدلی و پیگیری مجدانه نمایندگان در مجلس یازدهم، بتوانیم موانع و مشکلات مددجویان و جامعه هدف بهزیستی را رفع کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *