امروز پنجشنبه ,۷ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

مدیرکل اموزش و پرورش:همه زمینه‌های لازم برای بازگشایی ترکیبی مدارس در استان فراهم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از بازگشایی مدارس به شیوه آنچه “آرام، تدریجی و اقتضایی”می‌خواند خبر داد و گفت: همزمان با بازگشایی مدارس، سه زنگ نمادین مهر، نماز و ایثار و مقاومت در همه مدارس استان نواخته می‌شود.

 محمد دستورانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه زمینه‌های لازم برای بازگشایی ترکیبی مدارس در استان فراهم شده است.

وی با اشاره به چگونگی بازگشایی مدارس در این استان افزود: در گام نخست روز اول مهر جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها برگزار و 17 هزار و 500 دانش آموز در 230 مدرسه با جمعیت کمتر از 50 دانش آموز در استان سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند.

دستورانی با بیان اینکه عمده این مدارس در مناطق روستایی و عشایری هستند افزود: تعداد دانش آموزان در اکثر این مدارس کمتر از 15 دانش آموز است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از شیوه نیمه حضوری به عنوان دیگر سناریوی پیش بینی شده در آموزش و پرورش خبر داد و افزود: برگزاری کلاس‌های درس در این سناریو در سه نوبت هر دو روز یک کلاس و یا در دو نوبت “سه روز، سه روز” برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه کلاس های اینگونه مدارس از 15 مهر آغاز خواهد شد گفت: جدا از کلاس‌های حضوری در این شیوه‌ نیمه حضوری، برخی از دروس نظری نیز به طور مداوم از طریق سامانه شاد برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به سناریوی سوم طراحی شده برای کلاس‌های درس در استان خاطرنشان کرد: این شیوه مخصوص مدارس پرجمعیت است که آموزش حضوری در آنها با خطرات جدی روبرو است. آموزش‌ها در این مدارس تا پایان آبان ماه غیرحضوری است؛ اما با توجه به سرعت بالای واکسیناسیون امیدواریم در آینده نزدیک با رفع مخاطرات احتمالی، زمینه برای برپایی کلاس‌های اینگونه مدارس نیز فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به واکسینه شدن اکثر قریب به اتفاق معلمان استان گفت: در حال حاضر 93 درصد معلمان استان دوز دوز اول خود را تزریق کرده و 88 درصد نیز هر دو دوز خود را تزریق کردند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مجازی به صورت پیوسته برگزار می شود اضافه کرد: با تلاش وزارت آموزش و پرورش قابلیت‌های سامانه آموزشی شاد نیز ارتقا قابل توجهی یافته و لذا جدا از آموزش‌های حضوری که در قالبی سه‌گانه به صورت”آرام، تدریجی و اقتضایی” طراحی شده، امسال شاهد افزایش کیفی آموزش‌های مجازی نیز خواهیم بود.

دستورانی با اشاره به افزایش تجارت معلمان، اولیا و دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته پیش‌بینی کرد: آموزش‌ها در سال جاری از کیفیت بهتری برخوردار باشند.

وی همچنین از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلاس‌های حضوری خبر داد و افزود: اعتبارات لازم در قالب سرانه بهداشتی به مدارس استان پرداخت شده و مدارس موظف‌اند که همه ملزومات لازم را برای برپایی ایمن کلاس‌ها فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *