امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

مدیرکل امور اقتصادی مالیات را عامل شکوفایی اقتصادی کشور عنوان کرد.

بنابر گزارش دهرویه خبرنگار جوانه از سمنان مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان گفت: سال گذشته، مجموع مبلغ واریزی به حساب شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و دهیاری‌های استان بیش از دو هزار و 887 میلیارد ریال بوده است.

 جواد انوری مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در جلسه اصناف و رؤسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان سمنان که در سالن یادگار امام استانداری و با حضور استاندار سمنان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل حوزه استاندار و رئیس اتاق اصناف استان برگزار شد، مالیات را عامل شکوفایی اقتصادی کشور عنوان کرد.

وی گفت: جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی یک ضرورت انکارناپذیر در اقتصاد بوده و جلوگیری از وابسته شدن اقتصاد کشور به نفت از اهم امور است.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان استقرار نظام مالیاتی قوی و عادلانه را بستر فرهنگی مناسبی برای ترغیب مردم دانست و افزود: نبود ابزارهای فرهنگی بین اقشار مختلف مردم منجر به شکست خواهد شد.

انوری با شاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال 1393 در جمع مردم تبریز گفت: مالیات یک فریضه بوده و فرار مالیاتی جرم است.

وی ضمن تشکر از اصناف استان به‌واسطه همکاری با اداره کل امور مالیاتی استان سمنان و مشارکت فعال و همه‌جانبه در امر پرداخت مالیات، رشد 63 درصدی عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده در استان سمنان را مرهون همکاری و مشارکت اصناف و کسبه استان دانست.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان خاطرنشان کرد: در سال 1400 مجموع مبلغ واریزی به حساب شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و دهیاری‌های استان معادل دو هزار و 887 میلیارد و 61 میلیون و 513 هزار و 933 ریال بوده است.

انوری با اشاره به هزینه‌کرد عوارض وصول‌شده مالیات در هر شهر و روستا عنوان کرد: عوارض وصول‌شده مالیات بر ارزش‌افزوده در هر شهر یا منطقه‌ای صرفاً جهت عمران و آبادانی همان منطقه مصرف می‌شود.

وی بیان کرد: این امر گویای این واقعیت است که تلاش شهروندان هر منطقه در تحقق درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت آن شهر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *