امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۹۴۲ واحد صنعتی استان به شبکه فاضلاب متصل هستند

بنابر گزارش احمدپناهی خبرنگار جوانه از سمنان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۹۴۲ واحد صنعتی استان به شبکه فاضلاب متصل هستند و بالای ۹۰ درصد واحدهای صنعتی فعال کنونی زیر پوشش تصفیه خانه قرار دارند.

🔸محمدرضا باقری با اعلام این خبر افزود: تصفیه‌خانه‌های فاضلاب صنعتی در شهرک‌های اصلی تحت پوشش این شرکت، با ۱۹۵ کیلومتر طول شبکه فاضلاب و با ظرفیت پنج هزار و ۷۶۰ متر مکعب در شبانه روز در حال بهره‌برداری است.

🔸وی با بیان اینکه در تصفیه خانه‌های شهرک‌های صنعتی استان سمنان پنج فاز یا مدول به بهره‌برداری رسیده است، گفت: تا ۲ سال آینده تعداد فازهای اجرایی این تصفیه خانه‌ها با افزایش ۲ تا ۳ مدول دیگر به حدود هشت فاز خواهد رسید.

🔸باقری اضافه کرد: یک‌هزار و ۲۰۷ واحد فعال به بهره‌برداری رسیده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان مستقر هستند که این واحدها موظف به تحویل فاضلاب‌های صنعتی بر اساس استانداردهای لازم به شبکه جمع‌آوری فاضلاب می‌باشند.

🔸وی ادامه داد: سیستم بازچرخانی پساب صنعتی در پنج شهرک صنعتی بزرگ استان سمنان وجود دارد.

🔸مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان یادآور شد: شبکه برگشت پساب صنعتی استان با ۲۲ و نیم کیلومتر ظرفیت ۲ هزار و ۸۲۷ متر مکعب در شبانه روز را دارد.

🔸شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان دارای ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و یک منطقه ویژه اقتصادی با وسعت حدود هفت هزار و ۵۷۱ هکتار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *