امروز شنبه ,۲۲ مرداد, ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان:دستگاه‌های متولی برای تأمین آب به کمک صنعت بیایند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه کمبود آب تهدیدی برای بخش صنعت استان سمنان گفت: دستگاه‌های متولی برای تأمین آب به کمک صنعت بیایند.

حسن آل‌بویه  در مصاحبه با احمدپناهی خبرنگار جوانه امروز با بیان اینکه استان سمنان از نظر صنعت ظرفیت‌های بسیاری دارد اظهار داشت: شهرک صنعتی ایوانکی یکی از شهرک‌های استان است که واحدهای بسیاری در آن مستقر بوده و در حال تولید هستند.

وی با بیان اینکه 404 واحد در حال بهره‌برداری در شهرک صنعتی ایوانکی مستقر است افزود: شهر صنعتی ایوانکی یکی از شهرک بسیار فعال کشور است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان افزود: 404 در حال بهره‌برداری دارد که از این تعداد 9 واحد تعطیل و مابقی فعال است.

آل‌بویه با اشاره به میزان اشتغال در این شهرک صنعتی گفت: 8000 نیروی شاغل در این شهرک مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی ایوانکی یکی از شهرک‌های پاک استان است که سرمایه‌گذاری خوبی برای آن انجام شده است اضافه کرد: صنعت استان و همچنین واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک با مشکل تأمین آب مواجه هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه این شهرک در ارزش‌افزوده استان و کشور بسیار تأثیرگذار تصریح کرد: اما در این شهرک صنعتی واحدهای تولیدی از نظر تأمین آب مشکل دارند و حتی در این فصل قطعی آب وجود دارد.

آل‌بویه با اشاره به وجود یک واحد صنعتی در این شهرک که برای 130 نفر اشتغال ایجاد کرده است افزود: این واحد سالانه به چهار هزار مترمکعب آب نیاز دارد که تنها برای مصارف بهداشتی است و صنعت آب بری نیست اما با اینکه این میزان آب عدد بزرگی هم نیست اما واقعاً قابل تأمین نیست.

وی خاطرنشان کرد: همین مشکل تأمین آب تهدیدی برای تعدیل و کاهش نیرو است و از مسئولان و دستگاه‌های متولی می‌خواهیم به این موضوع توجه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *