امروز شنبه ,۲ مرداد, ۱۴۰۰

محمد طاهری اظهار داشت: وضعیت آب در شاهرود تنش‌زاست و باید برای ایام پیک مصرف در این شهرستان چاره ‌اندیشی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با اشاره به ضرورت تأمین آب شرب برای شهر شاهرود گفت: دستور آیت‌الله رئیسی برای تعیین تکلیف یک پروژه ۱۷ ساله آب‌رسانی برای شهرستان شاهرود بسیار راهگشا بود.

محمد طاهری اظهار داشت: وضعیت آب در شاهرود تنش‌زاست و باید برای ایام پیک مصرف در این شهرستان چاره ‌اندیشی شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت تأمین آب شرب در شهرستان شاهرود در نقطه سربه‌سر و شکننده قرار دارد گفت: در ایام پیک مصرف و ماه‌های گرم سال، موضوع تأمین آب شرب در شاهرود با مشقت انجام شده و از طریق وارد کردن آب‌ چاه‌های شاهرود به مدار، تأمین آب شرب در این شهرستان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان تصریح کرد: در فصل گرم سال و ایام پیک مصرف، با وقوع کوچک‌ترین مشکل در چاه‌های آب و قطع یکی از این چاه‌ها، در تأمین آب شرب شاهرود دچار چالش می‌شویم.

طاهری با اشاره به ابتر ماندن پروژه‌های انتقال آب از کالپوش و چشمه‌سارهای قطری به شاهرود برای تأمین بخشی از کمبود آب شرب این شهرستان تصریح کرد: پروژه انتقال آب قطری به شاهرود بسیار طولانی شده و قدمتی 17 ساله دارد و میلیاردها تومان هزینه برای این پروژه معطل مانده است.

وی افزود: در‌حالی که تنها 1000 متر از لوله‌گذاری این پروژه آب‌رسانی در شاهرود باقی مانده بود؛ به دستور دادستانی علی‌آباد کتول اجرای این پروژه متوقف ماند و تا کنون امکان تکمیل آن میسر نشده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان تصریح کرد: البته هم‌اکنون استحصال آب از این خط انتقال در محدوده استان سمنان در حال انجام بوده و بخشی از آب شرب مردم شهرستان شاهرود از طریق این خط انتقال آب در محدوده شهرستان شاهرود تأمین می‌شود.

طاهری با اشاره به دستور آیت‌الله رئیسی در سفر به استان سمنان برای تعیین تکلیف این پروژه از طریق شفاف‌سازی با برگزاری جلسات مشترک بین دادستان‌های 2 شهرستان شاهرود و علی‌آباد کتول در استان‌های سمنان و گلستان، این دستور رئیس قوه قضائیه را بسیار راهگسا عنوان و تأکید کرد: بر اساس دستور آیت‌الله رئیسی، موضوع این پروژه به وزارت نیرو منتقل شده و وزارت نیرو نیز اطلاعات مورد نیاز در این خصوص را از شرکت آب و فاضلاب استان سمنان خواستار شد.

وی با اشاره به ارسال همه مدارک مطالبه شده و مستندات در این خصوص به وزارت نیرو، ابراز امیدواری کرد تا با بررسی موضوع و شفاف‌سازی درباره آن از طریق وزارت نیرو، بخش اندک باقی‌مانده از این پروژه نیز به اتمام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *