امروز پنجشنبه ,۷ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

لزوم پیشگیری از گسترش بافت های فرسوده در استان سمنان

ساماندهی بافت های فرسوده در مناطق شهری موضوعی است که با هدف حفظ حقوق عامه مردم و پیشگیری از بروز و ظهور مسائل و مشکلات اجتماعی و امنیتی چندی است از سوی دستگاه قضا با جدیت در دستور پیگیری قرار گرفته است.

بافت‌های فرسوده را باید محلات ناکارآمدی در فضای شهری نامید که مسائلی را در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به دنبال دارند.

ساماندهی بافت‌های فرسوده در مناطق شهری موضوعی است که با هدف حفظ حقوق عامه مردم و پیشگیری از بروز و ظهور مسائل  و مشکلات اجتماعی و امنیتی چندی است از سوی دستگاه قضا با جدیت در دستور پیگیری قرار گرفته است و اخیراً نیز در سفر یک روزه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان به شهرستان سرخه بر این موضوع تأکید شده است.

وی در این بازدید بر لزوم ساماندهی بافت‌های فرسوده در نقاط مختلف شهری تأکید کرد و گفته است، وجود این بافت‌ها نارضایتی مردم را به دنبال داشته بنابراین باید از سوی مسئولان ارشد هر شهرستان با جدیتی بیش از پیش پیگیری شود.

محمدشریف ابراهیمی وجود بافت‌های فرسوده در مناطق شهری را منجر به بروز آسیب‌های اجتماعی دانسته و گفته است: مالکان بافت‌های فرسوده باید هر چه زودتر نسبت به احیا و بازسازی آن اقدام کنند.

وی تأکید کرده است کارگروه ساماندهی بافت‌های فرسوده در تمامی شهرستان‌های استان سمنان باید تشکیل شود و بر اساس قانون اقدامات لازم در راستای ساماندهی بافت‌های فرسوده شهری اقدام شود.

لزوم پیشگیری از گسترش بافت های فرسوده در استان سمنان

حجت‌الاسلام والمسلمین عین الکمالی، معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان نیز بر لزوم پیشگیری از گسترش بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری تأکید کرد و گفت: کارگروهی به همین منظور تشکیل شده است.

وی از فواید تشکیل این کارگروه را شناسایی بافت‌های فرسوده با هدف سالمسازی و توانمندسازی زیست گاه‌ها عنوان کرد.

معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان تأکید کرد: محیط زیست هر یک از افراد در بروز و ظهور رفتارهای ناهنجار اجتماعی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است، از این رو بر اساس آنچه که در آموزه‌های دینی نیز بر آن تأکید شده است باید به زیست‌گاه افراد یک جامعه توجه شود و تأثیر آن بر ارتکاب جرایم به ویژه جرایم عمدی احصا شود.

وی بر تبدیل و ساماندهی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد به زیستگاه‌های توانمند و سالم در تمامی حوزه‌های قضایی استان سمنان از جمله سمنان، شاهرود، دامغان، مهدیشهر، سرخه، ایوانکی و آرادان تأکید کرد.

استان سمنان دارای شهرهایی با قدمت و بافت تاریخی و فرهنگی بسیار ارزشمندی است که حفاظت و حراست از این شهرها از وظایف همه دستگاه‌ها و نهادها برشمرده می‌شود و شهرداری ها، فرمانداری‌ها و تمامی دستگاه‌های اجرایی لازم است توجه جدی نسبت به ساماندهی بافت‌های فرسوده داشته باشند و اعتبارات لازم در بازآفرینی شهری را مدنظر خود قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *