امروز دوشنبه ,۶ تیر, ۱۴۰۱

فعالیت‌های آموزشی در 129 مدرسه و کلاس‌های درس استان تا اخر هفته به صورت مجازی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به شیوع بیماری در این استان گفت: با هدف حفظ سلامت دانش‌اموزان و معلمان کلاس‌های درس مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش احمدپناهي خبرنگار جوانه از سمنان، محمد دستورانی شامگاه گذشته در شورای اداری این استان که با حضور استاندار سمنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن شهید مطهری آموزش و پرورش استان برگزار شد اظهار داشت: فعالیت‌های آموزشی در 129 مدرسه و کلاس‌های درس استان تا اخر هفته به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت دانش‌اموزان و معلمان از اولویت‌های آموزش و پرورش است افزود: اگر در کلاسی فردی مبتلا به بیماری باشد کلاس تعطیل می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اولویت و مورد تأکید در اموزش و پرورش استان سمنان است تصریح کرد: والدین نباید از این جهت نگرانی به خود راه دهند.

دستورانی با بیان اینکه 10 هزار معلم رسالت تعلیم و تربیت130 هزار دانش‌‌آموز و نوآموز  را به عهده دارند افزود: پوشش تحصیلی در استان سمنان  99 درصد و بالاتر از میانگین کشوری است.

وی همچنین درباره نرخ باسوادی در این استان نیز گفت: نرخ با سوادی در استان سمنان 98 درصد است که این رقم در سال 56 حدود 50 درصد بوده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه 47 درصد دانش‌آموزان در رشته‌های فنی در حال تحصیل هستند گفت: استان سمنان در زمینه فعالیت‌های علمی مانند الپیادها، کنکور و همچنین سایر مسابقات علمی و مذهبی دارای رتبه برتر در کشور است.

ارگان‌های دولتی معین مدارس سمنان شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان بر ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی برای رفع نیازهای مدارس استان تأکید کرد و گفت: ارگان‌های دولتی معین مدارس سمنان شوند.

دستورانی افزود: دستگاه‌های اجرایی در رفع نیازهای آموزش و پرورش بیش از پیش مشارکت داشته باشند.

بر اساس رنگ بندی سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان دامغان و گرمسار در استان سمنان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *