امروز دوشنبه ,۶ تیر, ۱۴۰۱

فرودگاه سمنان بین المللی شد

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: فرودگاه سمنان مجوز مرز هوایی را اخذ کرده و بین‌المللی شد.

به گزارش احمدپناهی خبرنگار جوانه امروز  از سمنان، عباس گلرو در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه فرودگاه سمنان سال‌های گذشته روند رو به رشدی را داشته است اظهار داشت: یکی از الزامات توسعه‌یافتگی، فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم در حوزه حمل‌ونقل است.

وی افزود: بحث حمل‌ونقل هوایی یکی از زمینه‌های اساسی و بسیار مهم در حوزه تجارت خارجی، داخلی و جابه‌جایی کالا و مسافر است.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرودگاه سمنان سالیان گذشته پروازهای داخلی به مقصد مشهد داشت که به دلیل شیوع کرونا این پروازها متوقف شد گفت: در دنیای امروز تعاملات و تبادلات دیگر منحصر به پایتخت‌ها نیست و به عبارتی پایتخت محور نیست و هر استانی می‌تواند برای خود یک مدلی از کشور در حوزه مبادلات خارجی باشد.

گلرو ادامه داد: لازمه انجام مبادلات خارجی اخذ مجوز مرز هوایی بود که فرآیند اخذ این مجوز یک سال زمان برد و پس از تصویب در کمیسیون‌های تخصصی صنعتی و دفاعی هیئت‌وزیران، سرانجام در جلسه هیئت دولت که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد، تصویب و ابلاغ شد.

وی افزود: اخذ مجوز بین‌المللی شدن فرودگاه سمنان سبب تسهیل در توسعه تجارت داخلی و خارجی و آسانی حمل‌ونقل مسافر بخصوص از مبدأ سمنان به عتبات عالیات، دمشق و مکه معظمه و مدینه منوره خواهد شد.

گلرو با بیان اینکه زیرساخت‌های فرودگاه سمنان استانداردهای بین‌المللی فنی و گمرکی را دارد گفت: با اخذ این مجوز، دریافت تجهیزات نرم‌افزاری برای فرودگاه تسریع می‌شود.

وی عنوان کرد: استان سمنان استانی تولیدکننده است و می‌تواند در توسعه صادرات در حوزه‌های صنعت، معدن و کشاورزی پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشد.

به گزارش تسنیم، با تصویب هیئت دولت، مرز هوایی فرودگاه سمنان صادر و این مرکز به عنوان فرودگاه بین‌المللی مجوز گرفت.

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، در جلسه اخیر هیئت دولت به استناد تبصره (1) ماده (103) قانون امور گمرکی و با هدف تسهیل در صادرات و رونق گردشگری در کشور، فرودگاه‌های یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد، سمنان در استان سمنان و جهرم در استان فارس را به عنوان فرودگاه‌های مجاز برای ورود و خروج کالا و مسافر تعیین شد.

بدین ترتیب سرانجام پس از پیگیری‌های چندین ساله مجوز مرز هوایی فرودگاه سمنان صادر شد تا استان سمنان دارای 2 فرودگاه با مرز هوایی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *