امروز یکشنبه ,۲ آبان, ۱۴۰۰

صندلی های خالی در همایش شوراها

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه شوراهای اسلامی مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است افزود: امروز این شوراها در اوج جوانی و شکوفایی قرار دارند.

فخری با تأکید بر اینکه امروز باید شاهد تصمیم‌گیری‌های مؤثرترین از سوی شوراها باشیم گفت: رسیدن به توسعه پایدار از مهم‌ترین اهداف تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا بود که تحقق این مهم مستلزم همراهی و همکاری بیشتر اعضای آن است.

وی صندلی‌های خالی را در همایش امروز روز ملی شوراها در استان یکی از موانع توسعه عنوان کرد و بیان داشت: انتظار ما این بود که اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز با حضور خود و صرف فعل «خواستن» ما را ترغیب می‌کردند تا اختیارات و مسئولیت‌های بزرگ‌تر و بیشتری به آنها واگذار کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بر حضور مستمر مدیران کل دفاتر شهری و روستایی شوراهای استانداری در تمامی شهرها و روستاهای این استان تأکید کرد و افزود: همین نشست‌ها و سرکشی‌هاست که در رفع دغدغه‌ها و مطالبات اعضای شوراهای اسلامی اثرگذار است.

فخری با بیان اینکه استان سمنان بهره‌مند از نخبگان و استعدادهای ویژه‌ای است که باید از این ظرفیت استفاده شود بیان داشت: رشد و شکوفایی هر چه بیشتر استان منوط به حضور مردم، بهره‌مندی از نیروی انسانی ویژه و مطلوب در استان، ارتباط منطقی و تعامل اعضای شوراهای اسلامی با مدیران و واگذاری اختیارات بیشتر به شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

وی سلیقه محوری را از آسیب‌های مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: باید در بحث‌های مالی، هزینه‌ای و درآمدی، برنامه‌ای جامع و مدون در شهرداری‌های استان سمنان تهیه شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران را تنها راه برون‌رفت از مشکلات و مسائل و کمبودها و چالش‌های مدیریت شهری امروز عنوان کرد و اظهار داشت: بخش خصوصی می‌تواند با حضور در بافت فرسوده و ساخت‌وساز و همچنین نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه امور شهری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *