امروز شنبه ,۲ مرداد, ۱۴۰۰

شهرستان های سمنان، دامغان و گرمسار در وضعیت قرمز کرونایی

استاندار سمنان با بیان اینکه این استان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد گفت: مجموعه اقدام ها از جمله اقدام‌های ۲ دانشگاه علوم‌پزشکی استان و مشارکت مردم منجر به برخورداری از ثبات بیشتر این استان نسبت به سایر استان‌های کشور شده است.

علیرضا آشناگر روز شنبه در حاشیه جلسه ویدیو کنفرانسی ستاد ملی مقابله کرونا به ریاست حسن روحانی با حضور استانداران سراسر کشور در گفت و گو با خبرنگاران افزود: روش‌های اجرایی برگزاری آیین‌های محرم و عزای حسینی از جمله زمان آن، پس از تدوین نهایی و طرح در جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا ابلاغ می‌شود.

استاندار سمنان ادامه داد: آیین‌های عزاداری در ماه‌ محرم امسال هم چون گذشته با شکوه و بر اساس شیوه نامه های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ماموریت استان‌ها در تبیین روش‌های اجرایی برگزاری آیین‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان، تصریح کرد: استانداران باید نسبت به تبیین روش‌های اجرایی برنامه‌های خاص عزاداری استانی که منجر به تراکم جمعیت می‌شود، شیوه‌های مطلوب را ارائه کنند تا در جلسه بعدی ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

آشناگر ابراز داشت: روحانیان و صاحب‌ نظران دینی، نکته نظرها را برای برگزاری مراسم عزای حسینی در کنار تضمین سلامت مردم ارائه دهند.

وی با بیان اینکه کنکور سراسری دانشگاه ها در موعد مقرر برگزار می‌شود، اضافه کرد: آزمون سراسری امسال در چهار روز با نوبت‌های سه ساعته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری در استان سمنان برگزار می‌‍شود.

استاندار سمنان یادآور شد: ترخیص و توزیع کالاهای اهدایی برخی کشورها به منظور مقابله با کرونا تسهیل و تسریع می‌شود.

طبق آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی، شهرستان های سمنان، دامغان و گرمسار در وضعیت قرمز، شهرستان سرخه در وضعیت زرد و شهرستان های میامی، مهدیشهر،آرادان و شاهرود در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *