امروز پنجشنبه ,۷ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، مهدی‌شهر و گرمسار در وضعیت نارنجی کرونا

عادی انگاری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایطی که استان سمنان روندی نزولی به لحاظ میزان ابتلا و سرایت ویروس کرونا را می‌گذراند، سمی مهلک است که عموم مردم باید از آن پرهیز کنند.

 استان سمنان این روزها شرایط نسبتاً خوبی را به لحاظ میزان سرایت و ابتلا به کرونا را می‌گذارند و آمارها خبر از روند نزولی ابتلا به کرونا در این استان کویری است.

در شرایط کنونی وظیفه عموم مردم بسیار خطیر است و باید مراقب رفتار خود را در ارتباط با مقابله با کرونا باشند و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و پرهیز از دورهمی های خانوادگی و مشارکت نکردن در اجتماعات جدیت بیشتری از خود نشان دهند.

از طرفی همگان می‌دانیم این روزها تسریع در روند واکسیناسیون عمومی خود می‌تواند آبی بر آتش کرونا باشد و مانع گسترش شیوع کرونا در جامعه شود.

مثبت شدن تست کرونا 173نفر در استان سمنان در شبانه‌روز گذشته

بر اساس اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان تست کرونا 173 نفر در استان سمنان مثبت شد و شمار مبتلایان به در این استان از ابتدا تاکنون به 64 هزار و 973 نفر رسید.

همچنین در این مدت تنها یک نفر بر اثر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در استان سمنان جان باخته است.

ابتلای 22 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مرکز و غرب استان سمنان

نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان پیرامون آخرین آمار شیوع بیماری کرونا بیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 42 هزار و 840 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته (از ششم الی هفتم مهرماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 22 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون به نه هزار و 633 نفر رسیده است و 33 هزار و 207 بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید 19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه به هشت هزار و 420 نفر رسید.

62 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شاهرود بستری هستند

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از کاهش سیر صعودی شیوع کرونا در شاهرود و میامی خبر داد و گفت: تعداد بستری‌های کرونایی در این حوزه به 62 نفر کاهش یافته است.

وی عنوان کرد: روزانه 300 بیمار کرونایی به بیمارستان شاهرود در اوج پیک پنجم کرونا مراجعه می‌کردند که خوشبختانه در حال حاضر تعداد مراجعه‌کنندگان به کمتر از 10 نفر در روز رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *