امروز دوشنبه ,۶ تیر, ۱۴۰۱

شهردار سمنان گفت: تا ۲سال آینده خط انتقال فاضلاب شهری سمنان آماده بهره‌برداری است.

سید علی مرتضی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأکید بر عزم شهرداری در اجرای سریع‌تر پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب و شبکه فاضلاب شهری سمنان گفت: اجرای پروژه فاضلاب شهری با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر، یک ضرورت است و شورا و شهرداری آمادگی خود را جهت تحقق هرچه سریع‌تر این پروژه اعلام می‌کنند.

وی با اشاره به واگذاری ساخت این پروژه به شهرداری سمنان در سال گذشته افزود: 80 کیلومتر خط انتقال فاضلاب شهری در شهر سمنان در افق سه‌ساله ایجاد خواهد شد که تلاش می‌شود تا دو سال آینده پروژه آماده بهره‌برداری باشد.

شهردار سمنان عنوان کرد: از 70 کیلومتر باقی‌مانده شبکه فاضلاب شهری، امسال لوله‌گذاری 10 کیلومتر از فاضلاب شهری سمنان در دستور کار قرار دارد.

مرتضی نژاد گفت: پیمانکار هندی این پروژه، تعهدات خود را مبنی بر رفع نواقص و بروز رسانی انجام نداد که در حال حاضر این موارد توسط شهرداری سمنان در حال انجام است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی اجرای شبکه فاضلاب شهری سمنان که عمده در مناطق جنوب شهر دارای بار ترافیکی نسبتاً بالا و تراکم جمعیتی بسیاری است افزود: به دلیل رعایت حریم تأسیسات شهری و تراکم فراوان آن و همچنین بافت متغیر زمین در اکثر معابر، به‌طور کلی سبب کندی روند اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *