امروز چهارشنبه ,۶ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

سمنان| قوانین مربوط به شوراها باید اصلاح شود

معاون هماهنگی وپیگیری معاونت اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه شوراها بازوان مدیریتی کشور هستند گفت: شوراهای شهر باید بتوانند قدرت اختیار خود را در سطوح گسترده افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری جوانه امروز:

علی‌اصغر احمدی امروز در همایش شوراهای اسلامی استان سمنان اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نظام کاملاً مردمی است که مسئولان ارشد آن با انتخاب مستقیم و غیرمستقیم مردم در جایگاه مسئولیتی قرار می‌گیرند.

وی با تأکید بر لزوم مشارکت مردم در امور مدیریتی شهر خاطرنشان کرد: اعضای شورا افرادی از دل مردم هستند که با انتخاب آنان به فعالیت می‌پردازند تا مشکلات شهر را در مسیر عمران و آبادانی برطرف کنند.

معاون هماهنگی وپیگیری معاونت اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از 100 هزار نفر از مردم برای انتخابات شورای شهرها وارد شدند اذعان کرد: این امر حاکی از توجه ویژه مردم برای مدیریت شهر است که باید از این ظرفیت به بهترین نحو بهره‌گیری کرد.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری انتخابات شورای شهر و روستا بیش از 110 هزار نفر به مدیریت کشور اضافه می‌شود بیان کرد: عدم فعالیت شورای شهر در جایگاه حقیقی واصلی  یک آسیب است و می‌توان گفت شوراهای شهر در اصل شوراهای شهرداری‌ها هستند.

احمدی با تأکید بر اینکه قوانین مربوط به شوراها باید اصلاح شود اذعان کرد: امروزه این قوانین سبب شده تا شوراهای شهر به شهرداری‌ها تبدیل شود و موازی کاری می‌شود و ریشه این نقش در قوانین شوراها قرار دارد که باید با تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی برطرف شود.

وی ابراز داشت: شوراهای شهر باید بتوانند قدرت اختیار خود را در سطوح گسترده افزایش دهند و از تمام ظرفیت‌های موجود برای رفع مشکلات شهر استفاده کنند.

معاون هماهنگی وپیگیری معاونت اجرایی رئیس جمهور بیان کرد: اعضای شوراها با تقویت روحیه خودباوری می‌توانند در مراتب کشوری نیز تأثیرگذار باشند و باید این امر با حمایت مسئولان و نمایندگان مجلس به منصه ظهور برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *