امروز چهارشنبه ,۲ تیر, ۱۴۰۰

سرخه با کمبود مسکن و زمین مواجه است

برطرف کردن مشکل کمبود مسکن و بی‌زمینی در سرخه یکی از دغدغه‌ها و مطالبات جدی مردم این شهرستان است که باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.

سرخه یکی از شهرستان‌های استان سمنان است که به دلیل احاطه شدن با زمین‌های مزروعی سال‌ها است با مشکل کمبود مسکن روبه‌رو است و این موضوع به چالش و معضلی اساسی برای مردم و مسئولان این شهر تبدیل شده است.

حال باید دید تدبیر مسئولان برای حل مشکل کمبود زمین برای ساخت منازل مسکونی و اداری اندیشیده‌اند و پاسخ‌شان چیست.

برطرف شدن مشکل کمبود زمین سرخه مشروط به تغییر کاربری‌ها

عباس گلرو نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدیران باید میزهای خود را برای حل مشکلات مردم رها کنند و با برقراری ارتباط نزدیک با مردم در جریان مشکلات و مسائل مختلف قرار گیرند.

وی علت بر زمین ماندن پروژه‌های مختلف در سطح استان سمنان را وجود برخی سوءمدیریت‌ها عنوان کرد و گفت: مشکلات با مکاتبات و نامه‌نگاری برطرف نمی‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده مشکل گازرسانی به روستاهای شهرستان سرخه و کمبود زمین 2 مشکل اساسی این شهرستان است که برای برطرف کردن این مشکلات برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

گلرو بیان کرد: به‌زودی مشکل گازرسانی به برخی روستاهای شهرستان سرخه برطرف و مردم این روستاها از این نعمت خدادادی بهره‌مند می‌شوند.

وی تأکید کرد: عمده‌ترین مشکل حال حاضر سرخه موضوع کمبود زمین است که نیاز است با دستور استانداری سمنان در مورد تغییر کاربری‌ها به‌سرعت اقدام شود.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دستور تغییر کاربری سه قطعه زمین در سرخه داده شده است اما هنوز در این زمینه اقدام لازم انجام نشده است و برای عملیاتی شدن آن نیاز به همراهی دستگاه‌های اجرایی مربوطه است.

گلرو با بیان اینکه مسئله مسکن از مطالبات جدی مردم به ویژه جوانان این شهر است اظهار داشت: امیدواریم این دغدغه با توجه به پیگیری‌های انجام شده به‌سرعت برطرف شود.

ایجاد شهرک مسکونی منفصل در سرخه

منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اظهار داشت: یکی از مسائلی که به مسئله کمبود زمین مسکونی در سرخه دامن زده است احاطه شدن این شهر با زمین‌های مزروعی و کشاورزی و فاصله شهر از زمین‌های منابع ملی است.

وی اظهار داشت: توسعه شهر سرخه و برطرف شدن مشکل کمبود زمین در این شهر مستلزم ایجاد شهرک مسکونی منفصل است و لازم است شهرداری، شورای اسلامی شهر و مسکن شهرسازی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

نبود مسکن در کنار نبود یا کمبود امکانات عمرانی، رفاهی، فرهنگی و ورزشی از عوامل اصلی و مهمی است که در مهاجرت مردم ساکن در هر شهر و دیاری به شهری با امکانات بیشتر و بهتر اثرگذار است، موضوعی که این روزها در شهر سرخه نیز به چالشی اساسی تبدیل شده و برخی را مجبور به مهاجرت از شهرشان به دیگر شهرهای این استان کرده، بنابر این مسئولان امر باید فکری عاجل و عملی در مورد برطرف کردن این مشکل بیندیشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *