امروز شنبه ,۲ مرداد, ۱۴۰۰

ساخت ويلاهاي غيرمجاز به مهديشهر رسيد

شنیدن خبرهایی از ساخت‌ و ساز ویلا در اراضی ملی و خوش و آب‌ و هوای کشور تازگی ندارد و گاهی مقابله با زمین‌خواران در صدر اخبار قرار می‌گیرد.

 عرصه‌های طبیعی و اراضی ملی ثروت ملی بوده و هیچ‌کس حق ندارد برای سود و منافع خود از آن بهره‌برداری کند.

جایگزینی اراضی ملی و خوش آب‌وهوا و یا زمین‌های کشاورزی به ویلاهای آنچنانی و لاکچری چندان خوشایند نیست و باید با متخلفان به شدت برخورد شود موضوعی که فرمانده انتظامی استان سمنان بر آن تأکید کرده و گفته است مبارزه و مقابله با پدیده زمین‌خواری و تصرف منابع و اراضی ملی از مأموریت‌های ویژه پلیس در سطح کشور است.

سردار عبدالله حسنی با اشاره به زمین‌خواری صورت گرفته در اطراف شهرستان مهدی‌شهر از رفع تصرف یک هزار و 552 متر از اراضی ملی به ارزش بیش از 46 میلیارد ریال در این منطقه خبر داد و گفت: با اقدام متخلفان به شدت برخورد شد و اراضی تصرف شده آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه مبارزه با زمین‌خواری در استان سمنان نیز به جد پیگیری می‌شود خاطرنشان کرد: در پرونده فوق نیز تعداد چهار متخلف شناسایی شده که پس تکمیل پرونده به مرجع قانونی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان سمنان از اجرای برنامه‌های متعدد پیشگیرانه برای جلوگیری و مقابله با پدیده زمین‌خواری در این استان خبر داد و اضافه کرد: شهروندان نیز باید با هوشیاری و آگاهی کامل اقدام به خرید ملک کرده و از خریدوفروش زمین‌های فاقد هویت پرهیز کنند.

حسنی همچنین از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف از طریق سامانه تلفنی 110 به پلیس اطلاع‌رسانی کنند.

به هر روی مبارزه با زمین‌خواری و ساخت‌وسازهایی که به صورت قارچ گونه در مناطق خوش آب‌وهوا انجام می‌شود باید به صورت جدی در دستور کار مسئولان کشور و به تبع در استان‌ها باشد.

باید قاطعانه مقابل سودجویی برخی افراد که اراضی ملی و زمین‌های کشاورزی و مراتع سرسبز را به ویلاهای آن چنانی تبدیل می‌کنند ایستاد و اجازه نداد ثروت ملی به کام برخی افراد سودجو برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *