امروز جمعه ,۲ مهر, ۱۴۰۰

رییس پیشین فدراسیون کاراته گفت: این کار قشنگی نیست که مربیان و پیشکسوتان علیه دیگر صحبت کنند.

عباس احمدپناهی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص حواشی به وجود آمده پس از معرفی تیم‌های برتر در لیگ کاراته اظهار داشت: ابتدا باید شرایط را در نظر بگیریم؛ اینکه بیماری کرونا تمام دنیا را فرا گرفته تقصیر هیچ کس نیست و این ویروس در چند ماه اخیر به شکل عجیبی روی ورزش تاثیر منفی گذاشته. با تمام ابن اوصاف هر تصمیم اشتباهی می‌تواند یک واکنش به همراه داشته باشد.

وی افزود: اینکه هیئت رئیسه سازمان لیگ تصمیم به معرفی تیم‌های برتر لیگ و اعلام نتایج پایانی یک فصل گرفتند را کار درستی نمی‌دانم و از نظر من به شکل دیگری می‌شد این موضوع را مدیریت کرد و به طور مثال می‌گفتند نتایج تا اینجای فصل بدین ترتیب است و تصمیم نهایی را در خصوص مسابقات اتخاذ نمی‌کردند.

رییس اسبق فدراسیون کاراته تصریح کرد: تصمیمات مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ سبب شد تا برخی تیم‌ها نسبت به این موضوع واکنش خوبی نداشته باشند. قاعدتأ برخی تیم‌ها می‌توانستند جایگاه خود را در جدول بهبود ببخشند و هیچ تضمینی وجود نداشت که اگر لیگ ادامه پیدا می‌کرد این نتایجی که اکنون اعلام شده، اتفاق می‌افتاد.

پناهی تصریح کرد: به برخی مربیان بابت اعتراض کردن حق می‌دهم چون آنها تعهداتی نسبت به باشگاه خود دارند ‌و باز هم می‌گویم بهتر بود سازمان لیگ نتیجه نهایی را اعلام نمی‌کرد.

وی در مورد مصاحبه‌های برخی مربیان لیگ برتری علیه یکدیگر تصریح کرد: این کار قشنگی نیست که مربیان و پیشکسوتان علیه دیگر صحبت کنند. مگر وقتی مسئولان مربوطه تصمیمی در خصوص لیگ گرفتند برایشان تفاوتی داشت چه کسی مربی کدام تیم است؟ تحت هر شرایطی پیشکسوتان و مربیان باید احترام همدیگر را حفظ کنند، چون رقابت همیشه وجود دارد واحترام و منش پهلوانی بیشتر از هر مسئله دیگری در ورزش ماندگار خواهد بود.

پناهی در پایان خاطرنشان کرد: در مصاحبه مسئولان فدراسیون خواندم که عنوان کرده بودند پس از اینکه از تیم‌ها نظر خواهی کردیم بالغ بر ۹۰ درصد آنها موافق عدم برگزاری ادامه مسابقات لیگ در شرایط فعلی بودند. اگر خود تیم‌ها دنبال چنین تصمیمی بودند پس چرا اکنون نسبت به تصمیم فدراسیون معترض هستند؟ به نظرم بهترین کار این است که اگر مسئولان سازمان لیگ نظر تیم‌ها را به صورت مکتوب گرفته‌اند، آن را منتشر کنند تا از این طریق شائبه‌ها برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *