امروز جمعه ,۲ مهر, ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: علیرغم همه هشدارها و توصیه‌ها اما برخی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌ها بی‌توجه هستند

مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان علت اصلی گسترش شیوع کرونا را این روزها بیش از هر چیزی برپایی دورهمی‌های خانوادگی و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی اعلام کرده‌اند.

هنوز کرونا تمام نشده است و همچنان اسب سرکش این ویروس مرموز و مرگ‌آور در سطح شهرها در حال تاخت و تاز است.

سیر صعودی ابتلا به کرونا در استان سمنان و افزایش آمار مرگ و میر در این استان نشان از بی‌توجهی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی را با اینکه بارها و بارها مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان از طرق مختلف به مردم گوشزد کرده‌اند اما این شب‌ها و روزها همچنان برخی از افراد اصرار به برپایی این دورهمی‌ها به اشکال و انواع مختلف از برپایی مراسم عزا و عروسی و … دارند.

دورهمی، دورهمی است و مردم باید بدانند این دور هم جمع شدن‌ها چه در خانه باشد چه در بیرون از خانه اگر در آن پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، خطرناک است و هر لحظه امکان مبتلا شدن افراد به این ویروس مرگ آور وجود دارد.

نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار داشت: شیوع کرونا در استان سمنان به صورت فزاینده‌ای سیر صعودی به خود گرفته است.

وی با ابراز نگرانی از سیر صعودی ابتلا به کرونا در استان سمنان از مردم خواست رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند تا استان از وضعیت و شرایط نامناسب کنونی به سرعت خارج شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: علیرغم همه هشدارها و توصیه‌ها اما برخی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌ها بی‌توجه هستند و دست از برپایی دورهمی‌های خانوادگی برنداشته‌اند.

دانائی پیرامون آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس بیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون33 هزار و 127 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

وی تصریح کرد: در 24ساعت گذشته (از چهاردهم الی پانزدهم مرداد ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 53 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به هفت هزار و 688 نفر رسیده است و 25 هزار و 439 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

دانائی دامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کرونا از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های زیرپوشش دانشگاه به 6 هزار و 527 نفر رسید.

در شرایط کنونی بهترین راهکار برای مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از گسترش آن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی، پرهیز از مسافرت رفتن، رعایت فاصله‌گذاری‌های فیزیکی و دیگر شیوه‌نامه‌هاست که هر فردی به راحتی می‌تواند با عمل به آن خود و دیگر افراد جامعه را از ابتلا به ویروس کرونا مصون بدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *