امروز جمعه ,۲ مهر, ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از تداوم روند افزایشی شیوع کروناویروس در مناطق تحت‌پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر نوید دانایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سه روز اخیر 54 مورد مثبت جدید در 6 شهرستان تحت‌پوشش این دانشگاه شناسایی شده که این عدد گویای روند افزایشی و روبه گسترش ابتلا به کووید19 در استان است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سطح کشور با روند افزایشی این بیماری روبرو هستیم افزود: این روند در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز وجود دارد و متاسفانه بیماری با سرعت بالایی در حال گسترش است.

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس با اشاره به انجام تست‌های کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در مجموع تست 883 نفر در مناطق تحت پوشش دانشگاه سمنان مثبت شده است.

دکتر دانایی رعایت پرتکل‌های بهداشتی را راه مقابله با این بیماری عالم‌گیر دانست و گفت: مهمترین راهکار مقابله با این ویروس زدن ماسک است و لذا توصیه ما به همه هم‌وطنان این است که حتما از ماسک آنهم به روش صحیح آن استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تقدیر از همکاری‌های مردم با این دانشگاه تصریح کرد: علاوه بر عموم شهروندان، صنوف و واحدهای اقتصادی و مراکز تجمعی نیز می‌توانند نقش مهمی در مقابله درست با این ویروس داشته باشند.

وی از رصد این مراکز از سوی بازرسین خبر داد و گفت: در صورت عدم توجه به این توصیه‌ها از سوی صنوف و واحدهای اقتصادی، همکاران ما برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌کنند.

به گفته دبیر ستاد مقابله با کرونا استان سمنان شهرستان‌های مهدیشهر و گرمسار در وضعیت قرمز و شهرستان‌های سمنان، آرادان و دامغان در وضعیت نارنجی و شهرستان سرخه نیز وضعیت زرد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *