امروز پنجشنبه ,۳ تیر, ۱۴۰۰

دو بیمار کرونایی در سطح استان جان خود را از دست دادند

طبق آمار ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، طی ۲۴ساعت گذشته ۶۴ مورد جدید بیمار کرونایی در سطح شهرستان‌های استان به ثبت رسیده است.

 آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت اخیر (منتهی به ابتدای پنج شنبه) دو بیمار کرونایی در سطح استان جان خود را از دست داده در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در عدد یک هزار و ۱۰۴ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۶۴ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده که دو برابر روز گذشته است همچنین آمارها نشان می‌دهد تعداد بیماران بستری استان به عدد ۱۳۹ رسید.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان ۳۹ هزار و ۴۴۲ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۹ هزار و ۵۷۲ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۱۰ هزار و ۵۲۴ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۲۲ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون شهرستان‌های، میامی سرخه در رنگ‌بندی زرد و شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، مهدی‌شهر، گرمسار و دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند لیکن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *