امروز جمعه ,۱۷ اردیبهشت, ۱۴۰۰

دستوراني مديركل اموزش و پرورش : امتحانات پایه نهم و دوازدهم به دلیل اینکه در شرایط هدایت تحصیلی قرار دارند، به صورت حضوری برگزار می‌شود.

استاندار سمنان با اشاره به وضعیت نگران‌کننده شیوع ویروس کرونا در استان سمنان و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس گفت: شرایط لازم برای برگزاری حضوری امتحانات مدارس در این استان مهیا نیست.

علیرضا آشناگر در جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان که سالن جلسات غدیر استانداری سمنان برگزار شد با ابراز نگرانی از سیر صعودی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان اظهار داشت: نگرانی خود را به وزیر آموزش و پرورش انتقال می‌دهیم؛ چراکه شرایط مطلوبی برای برگزاری حضوری امتحانات در استان فراهم نیست.

وی افزود: وضعیت شیوع بیماری در سطح کشور و استان سمنان با روند صعودی در حال افزایش است.

استاندار سمنان با اشاره به رشد مباحث آموزشی و تعلیم و نرخ قبولی دانش‌آموزان در امتحانات در شرایط همه‌گیری کرونا گفت: این موضوع امری بسیار قابل‌توجه است

آشناگر بیان کرد: بیماری کرونا، شرایط جدید را برای نظام آموزش و پرورش ایجاد کرده است که بر اساس شرایط، آموزش مجازی با استفاده از تکنولوژی و دانش روز امری لازم الاجراست.

وی از آموزش به صورت غیرحضوری و وبیناری در شرایط کرونا را تجربه و اقدامی جدید پیش روی معلمان دانست و گفت: باید با ارائه روش‌های ابتکاری و خلاقانه، این موقعیت را به فرصت تبدیل شود.

استاندار سمنان اظهار داشت: باید از ظرفیت شرکت‌های استارت آپی و دانش‌بنیان برای برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری استفاده شود.

افتتاح پروژه تمام ساختمان آموزش و پرورش سمنان قبل از پایان دولت فعلی

محمد دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این جلسه از اتمام پروژه نیمه‌تمام ساختمان آمورش و پرورش تا قبل از پایان دولت فعلی خبر داد و گفت: 40 میلیارد تومان به صورت نقدی برای اتمام این پروژه از سوی استانداری سمنان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه شاخص‌های آموزشی در استان سمنان در سال تحصیلی 1400-1399 رشد خوبی داشته است گفت: کیفیت امور پرورشی و آموزشی، با تشکیل پایگاه‌های کیفیت‌بخشی، مباحث تعلیم و تربیت با جدیت دنبال می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، وضعیت رنگ‌بندی قرمز و نارنجی و موج افزایش بیماری در استان، مراسم تقدیر از معلمان و گرامیداشت مقام معلم به صورت غیرحضوری و وبیناری برگزار می‌شود.

دستورانی با اشاره به بخشنامه ارسالی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: بر اساس این بخشنامه امتحانات نهایی در پایه دوازدهم و همچنین امتحانات پایه نهم به دلیل اینکه در شرایط هدایت تحصیلی قرار دارند، به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی گفت: در استان سمنان باید بستر لازم برای برگزاری امتحانات به صورت حضوری برای حدود 14 هزار دانش‌آموز در 53 حوزه امتحانی فراهم شود.

درباره ی جوانه امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *