امروز پنجشنبه ,۷ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

در شرکت توزیع برق برگزار شد؛ همایش بهینه سازی مصرف برق در صنایع استان سمنان

در شرکت توزیع برق برگزار شد؛

همایش بهینه سازی مصرف برق در صنایع استان سمنان

همایش بهینه سازی مصرف برق در صنایع استان سمنان با حضور مسئولان و جمعی از مدیران ، مالکان و صاحبان بخش صنعت در شرکت توزیع برق استان برگزار شد .

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در این همایش با تشریح وضعیت تولید و مصرف برق و جایگاه شدت مصرف انرژی ایران در جهان گفت : مشترکان صنعتی بیشترین سهم مصرف را به خود اختصاص داده و مدیریت مصرف و همکاری صنایع در برنامه های پاسخگوئی بار ، بر روی منحنی بار شبکه برق بسیار تاثیر گذار است .

مهندس سیدمحمد موسوی زاده بیان داشت : حدود 70 درصد انرژی الکتریکی استان در بخش تولید شامل صنعت و کشاورزی مصرف می شود که قریب 22 درصد ، بیشتر از میزان مصرف این بخش در کشور است .

وی با اشاره به این که مدیریت مصرف ، به اندازه مصرف کردن و جابه جایی مصارف برای استفاده بهینه از ظرفیت شبکه ها می باشد افزود: اصلاح الگوی مصرف در همه تعرفه ها یک ضرورت است و با بهره گیری از روشهای تاثیر گذار ، می توان از اوج مصرف تابستان با موفقیت گذر کرد.

وی با ابراز این که فرصت های صرفه جوئی در دنیا به عنوان یک منبع انرژی تلقی می گردند تصریح کرد : در تابستان حدود 200 ساعت پیک بحرانی داریم که در بین ساعات 11 تا 15 و همچنین پیک شب از حوالی غروب آفتاب به مدت چهار است که با مدیریت مصرف به ویژه در ساعات قید شده ، صرفه جوئی قابل ملاحظه ای در زمینه عدم سرمایه گذاری در تولید برق صورت خواهد پذیرفت .

مهندس موسوی زاده خاطر نشان کرد: مشارکت کلیه مشترکان استان به ویژه بخش صنعت موجب شد تا استان سمنان در تراز ملی کاهش پیک به موفقیت های ارزشمندی نایل شود و در تابستان سال گذشته قریب 40 مگاوات پیک همزمان کاهش پیدا کرده که 50 درصد آن سهم مشارکت مشترکین صنعتی می باشد .

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان با ارائه برنامه های پاسخگوئی بار با هدف کاهش اوج مصرف تابستان در بخش صنعت، گفت: طرح های تعطیلات و تعمیرات ، ذخیره عملیاتی و بهره گیری از مولد اضطراری ، به عنوان برنامه های تشویق محور هستند که عملیاتی شده اند.

احمد غنی پور یادآور شد : جابه جائی تعطیلات هفتگی از روز جمعه به یکی از روزهای میانی هفته ، کاهش بار در ساعات اوج به مدت پنج روز مستمر کاری و کاهش 24 ساعته بار، به عنوان طرح کاهش یا قطع بار برنامه ریزی شده صنایع به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *