امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

در استان سمنان 42 ماده معدنی وجوددارد

استاندار سمنان با بیان اینکه سمنان پتانسیل‌های بسیاری در حوزه معدن دارد گفت: یکی از مهم‌ترین آسیب‌های این بخش خام‌فروشی است.

سید محمدرضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار جوانه در سمنان، با بیان اینکه این استان در زمینه معدن و مواد معدنی یکی از استان‌های برتر کشور است اظهار داشت: سمنان استان معدنی و صنعتی است و باید با استفاده از این دو بخش به رشد و توسعه استان کمک کرد.

استاندار سمنان با بیان اینکه در این استان 42 ماده معدنی وجود دارد خاطرنشان کرد: این استان همچنین در برخی مواد معدنی مانند گچ، نمک و همچنین ماده سلستین در کشور دارای رتبه برتر است و بخش اعظمی از این مواد در استان سمنان استخراج می‌شود.

هاشمی با اشاره به‌ضرورت ایجاد، توسعه و احداث واحدهای فرآوری در حوزه معدن گفت: ایجاد این واحدها در جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و کمک به ایجاد ارزش‌افزوده در بخش معدن بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: توجه به این بخش و استفاده از حوزه معدن می‌تواند در راستای تحقق رشد اقتصادی هدف‌گذاری شده برای استان نقش مهمی داشته باشد.

استاندار سمنان همچنین اضافه کرد: در سراسر استان سمنان از غرب تا شرق مواد معدنی متعددی وجود دارد که باید از ظرفیت برای توسعه استان به‌خوبی بهره گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *