امروز پنجشنبه ,۷ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

درراستای بهینه سازی مصرف برق انجام شد؛ انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت توزیع برق و آموزش و پرورش استان سمنان

درراستای بهینه سازی مصرف برق انجام شد؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت توزیع برق و آموزش و پرورش استان سمنان

درراستای توسعه همکاری های مشترک و استفاده مطلوب از پتانسیل و ظرفیت ها به منظور بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی، تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت توزیع نیروی برق و اداره آموزش و پرورش استان سمنان منعقد و تبادل شد.

گفتنی است: آموزش و آگاه سازی مفاهیم و کارهای مدیریت مصرف برق با مشارکت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها و فرهنگ سازی جایگاه و ارزش انرژی الکتریکی همراه با اصلاح الگوی مصرف و آشنائی دانش پژوهان باشیوه های صحیح استفاده از برق و تاثیرگذاری مناسب در خانواده ها به منظوربهینه سازی مصرف از اهداف کلی این تفاهم نامه به شمار می رود.

لازم به ذکراست: آموزش راه کارهای مدیریت مصرف به دانش آموزان با همکاری فرهنگیان و خانواده ها، مشارکت فعال دانش آموزان درقالب ایفای نقش”یاور برق” باواگذاری مسئولیت به آنها و بهره گیری از پیشنهادها و ایده های مناسب درراستای فرهنگ سازی مصرف بهینه برق، از اهداف اجرائی محسوب می شود.

خاطرنشان می سازد: برگزاری نشست های آموزشی با موضوع مدیریت مصرف برق برای فرهنگیان و اجرای برنامه های آموزشی برای مقاطع پیش دبستانی، ابتدائی و راهنمائی، برنامه ریزی برای بازدید دانش آموزان و والدین از تاسیسات و پروژه های برقی، ارائه مطالب آموزشی و مسابقات فرهنگی و هنری و توسعه انرژی های نو، از تعهدات شرکت توزیع برق استان درقالب تفاهم نامه است.

یادآور می شود: هماهنگی جهت حضور فرهنگیان در دوره های آموزشی مدیریت مصرف برق و بهره مندی از ظرفیت های موجود در مدارس برای فرهنگ سازی مدیریت مصرف بین دانش آموزان، معلمان، مربیان و والدین و همکاری در بهره برداری و انجام امور مربوط به سیستم های خورشیدی منصوبه در مدارس، به عنوان تعهدات اداره کل آموزش و پرورش در راستای این تفاهم نامه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *