امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان :هم مردم و هم مسئولان در خصوص خیابان امام واقعاً سردرگم هستند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به تزلزلی که در تصمیمات مسئولان مربوطه نسبت به موضوع خیابان یا پیاده راه امام وجود دارد گفت: تصمیم گیر و مرجع قانونی در خصوص باز یا بسته بودن این مسیر بر عهده شورای ترافیک است.

محمدشریف ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران که  احمدپناهی بعنوان خبرنگار جوانه امروز نیز حضور داشت در مورد تعیین تکلیف وضعیت خیابان یا پیاده راه امام شهر سمنان گفت: چندین ماه است که این موضوع بلاتکلیف مانده است.

وی گفت: معاون پیشگیری دادستانی استان سمنان در نامه‌ای با مسئولان مربوطه تأکید کرده است که در انجام هرگونه تغییرات در خیابان امام و تبدیل آن به پیاده راه باید دسترسی مردم را در نظر بگیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: در آن مکاتبه ما به صورت کلی از آنجا که از طرح و برنامه شهرداری و شورای شهر بی‌اطلاع بودیم تأکید کردیم هر اقدامی می‌خواهید انجام دهید، پارکینگ ایجاد کنید و زیرساخت‌ها را به صورت درست فراهم سازید تا خیال مردم از این جهت راحت باشد.

ابراهیمی با بیان اینکه شهرداری در خصوص مکاتبه‌ای که ما داشته‌ایم هیچ اقدامی انجام نداده است و گفتند مسئله در حوزه امور شهری است، افزود: به هر روی دادستانی هم هرگز به خود اجازه نمی‌دهد در کار مدیرانی که صلاحیت دارند دخالت و موجب توقف کارشان شود.

وی خاطرنشان کرد: تأکید کرده بودیم دادستانی در صورت تخلف از مقررات ورود می‌کند؛ بنابراین توصیه و ارشاد و اندرز و هر آنچه لازم بوده انجام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان تصریح کرد: هم مردم و هم مسئولان واقعاً سردرگم هستند چون وقتی خیابان امام به شکل امروزی در آمد گفتند اینجا قرار است پیاده راه باشد و باز دوباره گفتند قرار است به شکل خیابان باشد و در حقیقت باید بگویم نمی‌دانیم شهردار یا اعضای شورا دقیقاً چه برنامه‌ای داشتند که همچنان برای خودشان نیز این مسئله مبهم است و این موضوع برای ما نیز مبهم مانده است.

ابراهیمی با اشاره به تزلزلی که در تصمیمات مسئولان مربوطه نسبت به موضوع خیابان یا پیاده راه امام وجود دارد گفت: تصمیم گیر و مرجع قانونی در خصوص باز یا بسته بودن این مسیر بر عهده شورای ترافیک است.

وی با اشاره به بازدید میدانی در خیابان امام و بررسی مسائل و سرکشی از پارکینگ‌ها و … گفت: پس از این بازدید بلافاصله جلسه‌ای در شهرداری برگزار و همه اظهارات را شنیدیم و در آن جلسه به مسئولان امر به صراحت گفتیم تشخیصتان در مورد این مسیر چیست، آن‌ها هم اعلام کردند این مسیر ظرفیت خیابان را ندارد.

وی عنوان کرد: سپس مصوبه قرائت شد و تصمیم بر اجرای این مصوبه در آن جلسه گرفته شد و مقرر شد دادستانی هم به عنوان مدعی‌العموم از تصمیمی که از سوی یک مرجع قانونی صادر شده حمایت کند، ولی در عمل باز کار خودشان را انجام دادند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با تأکید بر اجرای مصوبه از سوی مسئولان مربوطه گفت: مسئولان امر در این حوزه همچنان در سردرگمی هستند و نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند و لازم است تصمیماتشان را به صورت واضح و شفاف با مردم در میان بگذارند و به آن‌ها عمل کنند و منفعل عمل نکنند.

وی با اشاره به همکاری کسبه این مسیر گفت: به کسبه گفتیم نگران نباشید، چون قرار است اگر زیرساخت‌ها نقصی دارد، تکمیل شود و اقداماتی به صورت محدود در این خیابان انجام شود و قرار نیست حقی از کسبه ضایع شود.

ابراهیمی تأکید کرد: مردم در حال حاضر دسترسی به بازار دارند و اگر قرار باشد محدودیتی اجرا شود باز هم تاکسی‌ها تردد می‌کنند و خودروهای حمل بار برای کسبه نیز می‌توانند تردد داشته باشند و بار را به کسبه تحویل دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *