امروز جمعه ,۲ مهر, ۱۴۰۰

دادستان سمنان : تغییر کاربری اراضی یکی از موضوعات جدی است که با قاطعیت با متخلفان این حوزه برخورد می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: هر گونه تغییر کاربری اراضی ملی با برخورد جدی و قاطع قانون مواجه می‌شود.
محمد شریف ابراهیمی در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی استان سمنان اظهار داشت: تغییر کاربری اراضی یکی از موضوعات جدی است که با قاطعیت با متخلفان این حوزه برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه مماشات در برخورد با متخلفان صورت نمی‌گیرد افزود: هر کار خلاف قانون، تخلف یا جرم است و متخلفان از قانون با برخورد دستگاه قضا مواجه می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان یکی از وظایف مهم شورای حفاظت از اراضی استان سمنان را حفاظت از اراضی ملی عنوان کرد.

شریف ابراهیمی با اشاره به یکی دیگر از مصوبات این جلسه با موضوع تعیین تکلیف املاک و اراضی دستگاه‌های اجرایی استان برای قرار گرفتن در طرح کاداستر گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان باید در این موضوع با اداره ثبت اسناد و املاک استان نهایت همکاری را داشته باشند.

وی گفت: با توجه به اینکه طرح کاداستر موجب سنددار شدن و تعیین تکلیف ارضی استان سمنان می‌شود؛ بنابراین سازمان‌های که در این مورد خوب عمل نکنند؛ متخلف هستند و برخورد قانونی با آنها در دستور کار قرار می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان تصریح کرد: حفاظت از اراضی ملی نیازمند تصمیمات سخت‌گیرانه و قانون‌مدار است تا سدی بزرگ برابر متصرفان اراضی ملی باشد.

شریف ابراهیمی گفت: تصمیمات دستگا‌های اجرایی برای حفاظت از اراضی ملی اگر با قانون و مقررات موجود در این حوزه مغایرت داشته باشد؛ تخلف محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *