امروز پنجشنبه ,۷ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

حرکت لاک‌پشتی پروژه بازارچه دائمی صنایع دستی سمنان

پروژه بازارچه دائمی صنایع دستی سمنان که عملیات اجرایی آن از سال 97 آغاز شده بعد از سه سال همچنان تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بعید است که این پروژه با این حرکت لاک‌پشتی، حالا حالاها به سرانجام برسد.

مهدی جمال مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان پنج شنبه 27 شهریور ماه در گفت‌وگو با خبرنگاران، خواستار تخصیص اعتبارات استانی برای تکمیل پروژه بزرگ بازارچه دائمی صنایع‌دستی سمنان شد و اظهار کرد: تکمیل بازارچه صنایع‌دستی سمنان نیاز به تخصیص اعتبارات استانی دارد.

او گفت: اعتبارات ملی به تنهایی جوابگوی تکمیل این پروژه نیست و دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در سفر به استان سمنان و دیدار هفته گذشته بر تخصیص اعتبارات استانی برای تکمیل این پروژه تاکید کرده‌اند.

جمال با بیان اینکه تا کنون 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به اجرای این پروژه اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: از سال 1397 تا کنون این پروژه 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تخصیص اعتبارات استانی برای تکمیل بازارچه ضروری است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: سمنان به عنوان مرکز استان، فاقد بازارچه دائمی صنایع‌دستی است و همراهی مسئولان استانی، این آرزوی دیرینه هنرمندان و مردم استان را محقق می‌کند.

او راه اندازی بازارچه صنایع‌دستی را در حمایت از هنرمندان، فراهم شدن زمینه معرفی و فروش تولیدات صنایع دستی و جذب گردشگر به استان موثر دانست و گفت: این بازارچه یکی از پروژه‌های جهش تولید در سمنان است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان یادآوری کرد: پروژه بازارچه دائمی صنایع دستی سمنان از مصوبات دور دوم سفر رئیس‌جمهوری به سمنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *