امروز پنجشنبه ,۱۱ آذر, ۱۴۰۰

جمال مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرد :هیچ‌گونه تور غیرمجازی حق پذیرش مسافر در ایام نوروز پیش رو در استان را ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از تشدید نظارت‌ها بر تأسیسات گردشگری این استان در ایام تعطیلات نوروزی امسال خبر داد.

مهدی جمال صبح امروز در حاشیه سرکشی از تأسیسات گردشگری مهدی‌شهر اظهار داشت: امسال به توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت محدودیت‌های کرونایی اعلام شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا هیچ‌گونه تبلیغی در حوزه جاذبه‌های استان سمنان صورت نگرفته است.

وی افزود: علیرغم محدودیت‌های کرونایی اما بر اساس گزارش‌ها و آمار شاخص‌ها، پذیرش مسافران در تأسیسات گردشگری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان بیان کرد: سرکشی از تأسیسات گردشگری در سراسر استان سمنان به‌صورت جدی، روزانه و چرخشی در دستور کار قرار گرفته است.

جمال گفت: برنامه کاری برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی بر اساس اعلام رنگ‌بندی روزانه شهرستان‌های استان سمنان از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: مسافران و عموم هم استانی‌ها باید به‌صورت جدی پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و دستکش را رعایت کنند و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی با جدیت انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: نظارت بر مراکز خدماتی و تأسیسات گردشگری بین‌راهی از 2 هفته گذشته در استان سمنان آغاز شده است.

جمال تأکید کرد: هیچ‌گونه تور غیرمجازی حق پذیرش مسافر در ایام نوروز پیش رو در استان را نداشته و تنها تورهای مجاز با رعایت دستورالعمل‌ها و ضوابط بهداشتی حق فعالیت و جذب مسافر دارند.

وی خاطرنشان کرد: تبعیت از مصوبات ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در دستور کار قرار دارد و به‌واسطه دستورالعمل این ستاد در خصوص سفرهای نوروزی، اقدامات لازم انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *