امروز پنجشنبه ,۵ خرداد, ۱۴۰۱

تمامی مدارس ابتدایی و آموزش متوسطه یک تغییر ساعت در شروع مدرسه را خواهند داشت

دبیر شورای آموزش‌وپرورش شهرستان سمنان از تغییر ساعت فعالیت مدارس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش دهرويه خبرنگار جوانه از سمنان، با شروع مدارس و حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس ترافیک صبحگاهی در سطح خیابان‌های سمنان ایجاد شده که برخی از والدین از این موضوع گلایه‌مند بودند.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران  ضمن اشاره به تغییر ساعات آغاز مدارس برای کاهش ترافیک صبحگاهی اظهار داشت: بر اساس مصوبات شورای معاونین آموزش‌وپرورش شهرستان سمنان تمامی مدارس ابتدایی و آموزش متوسطه یک تغییر ساعت در شروع مدرسه را خواهند داشت.

علیرضا کرد با بیان اینکه دانش آموزان متوسطه حدود 18 هزار نفر هستند افزود: این دانش‌آموزان ساعت 7 و 30 دقیقه باید در مدرسه حاضر شوند.

وی تعداد دانش‌آموزان ابتدایی را حدود 20 هزار نفر عنوان کرد و افزود: زمان زنگ مدرسه در مدارس ابتدایی ساعت 7 و 45 دقیقه و با یک ربع تأخیر خواهد بود و کلاس‌های درس هم از ساعت هشت آغاز می‌شود.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان سمنان با بیان اینکه تغییر ساعات مدارس ابتدایی و متوسطه با هدف کاهش بار ترافیکی صبحگاهی در سطح شهر سمنان بوده است گفت: یکی از دلایلی که شاهد ترافیک صبحگاهی هستیم این است که مردم همه از وسایل شخصی خود استفاده می‌کنند و اگر هر فرد از وسیله شخصی خود برای ایاب و ذهاب فرزندان استفاده کند صبح شاهد حضور حداقل بیست هزار وسیله شخصی خواهیم بود.

کرد ضمن درخواست از مردم برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی شهرداری به انعقاد تفاهم‌نامه آموزش‌وپرورش با شهرداری اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه از ساعت 6 و 45 اتوبوس‌های شهرداری شروع به کار می‌کنند و دانش آموزان می‌توانند از این وسایل استفاده کنند.

وی همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه با صنف تاکسی‌داران و مینی‌بوس‌داران اشاره کرد و گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به مدارس برای استفاده فرزند خود از این سرویس‌ها ثبت‌نام کنند تا با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شاهد کاهش ترافیک صبحگاهی در سطح شهر باشیم.

دبیر شورای آموزش‌وپرورش شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: چون تعداد دانش‌آموز زیاد است اگر همه خانواده از وسایل شخصی استفاده کنند در هر ساعت یا در هر نوبت و با هر فاصله زمانی حداقل 20 هزار وسیله شخصی در خیابان بوده و نیاز است تا از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *