امروز جمعه ,۶ خرداد, ۱۴۰۱

تعداد مبتلایان روزانه به کرونا به صفر رسید.

 روند کاهشی شیوع ویروس کرونا در استان سمنان تا جایی پیش رفته که تعداد مبتلایان روزانه به کرونا هم به صفر رسید.

به گزارش دهرویه خبرنگار جوانه  از سمنان ، آمارهای منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان نشان می‌دهد که نه‌تنها 24 ساعت گذشته هیچ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی منطقه بستری نشده است بلکه بیماران قطعی مبتلا به کرونا در این استان نیز در این مدت با صفر رسیده است.

آنگونه که  کامران قدس رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان و دبیر ستاد مقابله با کرونای این استان گفته است در شبانه روز گذشته روز بدون بستری جدید مبتلا به بیماری کرونا در 24 ساعت گذشته در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بود.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان ، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته خوشبختانه هیچ بیمار جدیدی در بیمارستان‌های حوزه تحت پوشش دانشگاه بستری نشده است.

وی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون 60 هزار و 373 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شدند.

وی خاطرنشان کرد: مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز بیماری کرونا ویروس، تا کنون نیز در همان عدد 11 هزار و 761 نفر ثابت مانده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون نیز 48 هزار و 612 بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی با اشاره به آمار بهبودیافته از بیماری کرونا از ابتدا تاکنون نیز گفت: مجموع موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کرونا 19 از ابتدای بروز بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه که در روزهای گذشته به عدد 10 هزار و 548 نفر رسیده بود. در همان عدد ثابت مانده است و البته کاهش آمار ترخیص از بخش‌های کرونایی بیمارستان‌ها به سبب کاهش ورودی به این بخش‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه رفتار ویروس کرونا تغییر نکرده و همچنان بستگی به رفتار مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دارد بر ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: ویروس منحوس کرونا در همچنان در کمین افراد بی‌احتیاط است و با کوچک‌ترین بی‌احتیاطی شکار خود را به دام می‌اندازد و از این‌ رو نیاز است تا مواظب سلامتی خود و خانواده بوده و همچنین به فکر کادر درمان نیز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *