امروز پنجشنبه ,۵ خرداد, ۱۴۰۱

تامین اجتماعی تاخیر ۸ ماهه در پرداخت بدهی دارد

معاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن تشریح آخرین جزئیات ازروند پرداخت معوقات کادربهداشت و درمان این استان گفت: تأخیر تأمین اجتماعی در پرداخت بدهی‌های خود به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت کارانه کادردرمان این دانشگاه را به تأخیر انداخت.

داریوش پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار جوانه ، اظهار داشت: معوقات به وجود آمده کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی سمنان به سبب تأمین نشدن بخشی از منابع آن است.

وی با تأکید بر اینکه در سال گذشته سعی شده است تا در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان، بخشی از مطالبات کادر بهداشت و درمان در این دانشگاه پرداخت و از نظر زمانی فاصله بین مطالبات و پرداختی‌ها کوتاه شود عنوان کرد: با این‌ وجود در بخش کارانه‌های بخش درمان تأخیر هشت ماهه به وجود آمده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان افزود: مهم‌ترین علت این تأخیر در پرداخت کارانه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز عدم تأمین منابع از محل بیمه‌های تأمین اجتماعی و بیمه سلامت به‌ویژه تأمین اجتماعی است.

پهلوان با تأکید بر اینکه کارانه متصل به پرداخت بدهی صندوق‌های بیمه‌گر به دانشگاه علوم پزشکی است تصریح کرد: تأمین اجتماعی استان سمنان در پرداخت بدهی خود به دانشگاه علوم پزشکی این استان تأخیر هشت‌ماهه دارد.

وی با اشاره به آخرین جزئیات از روند پرداخت دیگر مطالبات کادر بهداشت و درمان استان سمنان عنوان کرد: مبالغ اضافه‌کار و حق بهره‌وری کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز تا بهمن 1400 پرداخت‌شده و تأخیر زیادی وجود ندارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به نحوه پرداخت حق‌الزحمه واکسیناتورهای این دانشگاه در اجرای طرح واکسیناسیون کرونا گفت: یکسری کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در 2 بخش واکسیناسیون و مراکز منتخب در حوزه بهداشت این دانشگاه فعالیت می‌کنند که اعتبارات این بخش واکسیناسیون به‌صورت مستقیم از وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ و پرداخت می‌شود.

پهلوان با بیان اینکه درزمینهٔ واکسیناسیون مطالبات واکسیناتورها در شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تا پایان دی 1400 پرداخت‌شده است افزود: اما در مورد مراکز منتخب هنوز اعتباری از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها ابلاغ نشده و ما از اردیبهشت‌ماه سال گذشته نتوانستیم پرداختی در خصوص این مطالبات داشته باشیم.

وی اضافه کرد: البته پیگیری‌های لازم از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور در حال انجام است و قول‌هایی نیز از سوی وزارت بهداشت برای سال 1401 داده‌شده است و امیدواریم مطالبات این بخش از کارکنان حوزه بهداشت نیز به‌زودی پرداخت شود.

“حق اشعه” کارکنان رادیولوژی امسال پرداخت می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به برخی گلایه‌مندی‌های کارکنان رادیولوژی این دانشگاه در خصوص پرداخت نشدن “حق اشعه” به آنان با توجه به حکم دیوان عدالت اداری تصریح کرد: اصلاحیه احکام مربوط به حق اشعه بخشی از کارکنان رادیولوژی مربوط به سال‌های 91 تا پایان سال 98 انجام‌نشده بود که با توجه رأی دیوان عدالت اداری و ابلاغ آن در آبان ماه سال 1400 از سوی وزارت بهداشت؛ اصلاح احکام همه کارکنان ذی‌نفع در آذرماه سال گذشته انجام شد؛ اما با توجه به تخصیص نیافتن منابع لازم در اعتبارت حقوق سال 1400 لحاظ نشد.

پهلوان با اشاره به تأمین منابع لازم برای پرداخت این مطالبات در اعتبارات سال 1401 ابراز اطمینان کرد که تا پایان خردادماه امسال مطالبات این بخش از کارکنان رادیولوژی‌های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *